خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1399/03/15 23:45:29
سرویس سیاسی
جمیری:

قیام ۱۵ خرداد یادآور به بارنشستن درخت تنومند انقلاب اسلامی است

نماینده مردم بوشهر،گناوه و دیلم در مجلس گفت: قیام ۱۵ خردادماه یادآور درخت تنومند نهضت اسلامی است که در بهمن ماه ۵۷ به بار نشست.
قیام ۱۵ خرداد یادآور به بارنشستن درخت تنومند انقلاب اسلامی است نماینده مردم بوشهر،گناوه و دیلم در مجلس گفت: قیام ۱۵ خردادماه یادآور درخت تنومند نهضت اسلامی است که در بهمن ماه ۵۷ به بار نشست. https://cdn.icana.ir/d/019/202005100384045467.jpg قیام,۱۵,خرداد,یادآور,به,بارنشستن,درخت,تنومند,انقلاب,اسلامی,است Icana

عبدالکریم جمیری در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت با گرامیداشت یادو خاطره حضرت امام خمینی (ره) و شهدای قیام ۱۵ خرداد، گفت: این ایام یادآور روز‌های سخت شکل‌گیری نهضت امام (ره) و عروج ملکوتی آن احیاگر بزرگ اسلام ناب محمدی (ص) و ملت‌های آزادی‌خواه و حق‌طلب به ویژه ملت ایران است.

دشمن‌شناسی و سازش‌ناپذیری امام خمینی(ره) نقشه راه است

نماینده دوره نهم و یازدهم مجلس شورای اسلامی سالگرد ارتحال ملکوتی امام (ره ) را فرصتی برای تبیین ابعاد و زوایای شخصیت و اندیشه‌های تعالی‌بخش آن حضرت به‌ویژه در حوزه دشمن‌شناسی و سازش‌ناپذیری دانست.

وی با اشاره به کودتای ۲۸ مرداد سال ۴۲  ادامه داد: آمریکا در مسیر تسلط بر مردم و ذخایر ما، در حمایت از حکومت استبدادی پهلوی و تاسیس سازمان مخوف ساواک نقش مهمی داشته است و در کشتار هزاران نفر در قیام خونین ۱۵ خرداد،حضور آمریکا مشهود است.

بیشتر بخوانید:

عضوکمیسیون انرژی مجلس نهم شورای اسلامی با بیان اینکه  قیام ۱۵ خردادماه یادآور درخت تنومند نهضت اسلامی است که در بهمن ماه ۵۷ به بار نشست، مطرح کرد: فرزندان سپیدپوش وطن در روز ۱۵ خردادماه سال ۴۲ با قیام علیه رژیم ستمشاهی برگ دیگری از تاریخ زرین این مرز و بوم را  نوشتند.

نماینده مردم بوشهر ،گناوه و دیلم در مجلس با تاکید بر پیوند مردم و روحانیت،مطرح کرد:روز نیمه خردادماه مردم وقتی فهمیدند که امام دستگیر شده است،در تهران، قم، شیراز،مشهد،در بعضى شهرهاى دیگر و حتى در بعضى از روستا‌ها در ورامین به خیابان‌ها ریختند و حکومت سرسپرده پهلوی  باور نمى‌کرد نفوذ روحانیت و مرجعیت در این حد باشد.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم تاکید کرد: علی رغم تلاش‌های صورت گرفته برای شناخت بیش از پیش قیام ۱۵ خرداد، همچنان ابعاد گسترده‌ای از این قیام ناشناخته مانده است، این قیام ظرفیت آن را دارد، که به عنوان یک الگو و سرمشق  برای جوانان و نسل‌های آینده ایران اسلامی مورد استفاده قرار بگیرد.

۱۵ خرداد خط مبارزات را روشن و واضح کرد

وی با بیان اینکه ۱۵ خرداد مبداء انقلاب اسلامی و منشاء تحولات وسیع داخلی و بین‌المللی شد،تصریح کرد: گفتمان استکبارستیزی و سلطه‌ناپذیری،اصل ولایت مطلقه فقیه و وحدت کلمه؛میراث جاودان بنیان‌گذار جمهوری اسلامی و نقشه راه و سند راهبردی انقلاب اسلامی است.

نماینده مردم بوشهر،گناوه و دیلم در مجلس بابیان اینکه  ۱۵ خرداد خط مبارزه را روشن و واضح کرد، تصریح کرد:  ۱۵ خرداد حرکت انقلابى مردم شکل قطعى و جدى گرفت و این قیام به انقلاب ۲۲ بهمن منتهى شد و جمهورى اسلامى را به وجود آورد./

پایان پیام 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet