هدر موبایل
1399/03/11 15:53:34
سرویس سیاسی
شریعتی با تأکید بر ضرورت اصلاح برخی مواد آیین‌نامه داخلی مجلس مطرح کرد

ضرورت اصلاح شیوه نظارت بر رفتار نمایندگان در راستای افزایش کارآمدی مجلس

نماینده مردم تهران در مجلس معتقد است باید با اصلاح آیین‌نامه میان نمایندگان عدالت برقرار شود تا مجلسی کارآمد داشته باشیم.
ضرورت اصلاح شیوه نظارت بر رفتار نمایندگان در راستای افزایش کارآمدی مجلس نماینده مردم تهران در مجلس معتقد است باید با اصلاح آیین‌نامه میان نمایندگان عدالت برقرار شود تا مجلسی کارآمد داشته باشیم. https://cdn.icana.ir/d/019/202005108140733082.jpg ضرورت,اصلاح,شیوه,نظارت,بر,رفتار,نمایندگان,در,راستای,افزایش,کارآمدی,مجلس Icana

مالک شریعتی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با تأکید بر ضرورت افزایش کارآمدی مجلس، گفت: قانون آیین نامه، قدرت مجلس را مشخص می کند که نیاز به اصلاحاتی دارد.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی در ادامه با اشاره به بخشی از آیین نامه که ناظر به اختیارات رئیس و هیأت رئیسه مجلس است، اظهار داشت: مجلس باید دارای 5 ویژگی باشد از جمله انقلابی باشد، استقلال و انسجام درونی داشته باشد، توزیع مدیریت مناسب در مجلس صورت دهد و برای تحولات برنامه داشته باشد لذا آیین نامه باید بر اساس این موارد اصلاح شود.

وی در ادامه با تأکید بر اینکه مجلس باید قدرت بیشتری در انجام امورات از خود نشان دهد، عنوان کرد: انقلابی بودن مجلس ناظر به اصلاحاتی به خصوص در حوزه نظارت بر رفتار نمایندگان و قوانین مرتبط با آن است همچنین برای ایجاد انسجام درونی در مجلس باید آیین نامه داخلی مورد اصلاح واقع شود تا در نهایت مردم به تحولاتی در مجلس یازدهم امیدوار باشند.

این نماینده مردم از استان تهران در پایان تصریح کرد: لازم است آیین نامه به شیوه ای اصلاح شود که عدالت میان نمایندگان در تمامی امور ایجاد شود./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet