هدر موبایل
1399/03/11 11:26:55
سرویس صحن
قاضی‌زاده هاشمی در پاسخ به تذکر نادران:

پرونده اعتراض به اعتبارنامه برخی منتخبان در مسیر شورای نگهبان است

نایب‌رئیس مجلس در پاسخ به تذکر نماینده تهران مبنی بر تعیین تکلیف وضعیت منتخبانی که اعتبارنامه آنها مورد تصویب قرار نگرفته است، گفت: پرونده اعتراض به اعتبارنامه این افراد به شورای نگهبان می‌رود.
پرونده اعتراض به اعتبارنامه برخی منتخبان در مسیر شورای نگهبان است نایب‌رئیس مجلس در پاسخ به تذکر نماینده تهران مبنی بر تعیین تکلیف وضعیت منتخبانی که اعتبارنامه آنها مورد تصویب قرار نگرفته است، گفت: پرونده اعتراض به اعتبارنامه این افراد به شورای نگهبان می‌رود. https://cdn.icana.ir/d/019/86686.jpg پرونده,اعتراض,به,اعتبارنامه,برخی,منتخبان,در,مسیر,شورای,نگهبان,است Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، الیاس نادران در جلسه علنی صبح امروز(یکشنبه، 11 خردادماه) مجلس شورای اسلامی در تذکر آیین‌نامه‌ای با استناد به ماده 114 آیین نامه داخل مجلس شورای اسلامی، گفت: معمولا نمایندگان در خصوص مسائل مختلف کشور اظهارنظرهایی دارند از این رو بیانیه‌ها باید ناظر به کلیت نمایندگان باشد.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی در ادامه با اشاره به ماده 195 آیین نامه داخلی مجلس اظهار داشت: طبق این ماده اگر نماینده ای تذکر می دهد، رئیس می تواند آن را وارد بداند یا نداند و نیاز نیست درباره هر تذکر توضیحات ارائه شود.

این نماینده مردم تهران در مجلس یازدهم در پایان با استناد به تبصره یک ماده 28 آیین نامه داخلی مجلس عنوان کرد: بر اساس این ماده، اگر اعتبارنامه برخی منتخبان در مجلس به تصویب نرسد باید اسناد اعتراض آن به شورای نگهبان ارسال شود تا مورد بررسی قرار گیرد.

قاضی زاده هاشمی: پرونده منتخبانی که اعتبارنامه آنها تصویب نشده به شورای نگهبان ارسال شده است

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی نایب رئیس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به تذکر نادران درباره ماده 195 آیین نامه گفت: توضیح جهت اقناع ذهن نماینده تذکر دهنده، ایرادی ندارد و در این ماده ذکر نشده است که رئیس جلسه امکان پاسخگویی و توضیح به نمایندگان را ندارد.

نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی در ادامه در توضیح تذکر تبصره یک ماده 28 آیین نامه داخلی مجلس نیز تصریح کرد: بعد از اینکه نسبت به اعتبانامه برخی منتخبان اعتراض صورت گرفت، پرونده های اعتراضی به شورای نگهبان ارسال خواهد شد که این روند در حال انجام بوده و پرونده‌ها به شورای نگهبان ارسال می شود./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet