ولادت حضرت امام رضا (ع)
1399/03/11 12:09:53
سرویس صحن
دهمرده در نطق پیش از دستور:

گرانی امان مردم را بریده است / قیمت سر به فلک کشیده خودرو و مسکن چه توجیهی دارد؟

نماینده مردم زابل، زهک ، هیرمند نیمروز و هامون در مجلس با تاکید بر اینکه گرانی امان مردم را بریده است، اظهار کرد: قیمت سر به فلک کشیده خودرو، اجاره مسکن و... چه توجیهی دارد، به نظر می‌رسد برخی از مسئولان برای ناامید کردن مردم به نظام برنامه دارند.
گرانی امان مردم را بریده است / قیمت سر به فلک کشیده خودرو و مسکن چه توجیهی دارد؟ نماینده مردم زابل، زهک ، هیرمند نیمروز و هامون در مجلس با تاکید بر اینکه گرانی امان مردم را بریده است، اظهار کرد: قیمت سر به فلک کشیده خودرو، اجاره مسکن و... چه توجیهی دارد، به نظر می‌رسد برخی از مسئولان برای ناامید کردن مردم به نظام برنامه دارند. https://cdn.icana.ir/d/019/202005104765842756.jpg گرانی,امان,مردم,را,بریده,است,/,قیمت,سر,به,فلک,کشیده,خودرو,و,مسکن,چه,توجیهی,دارد؟ Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در نشست علنی امروز (یکشنبه 11 خردادماه) حبیب الله دهمرده در نطق میان دستور خود گفت:  سلام به روح پاک شهیدان، امام شهیدان؛ بنیانگذار جمهوری اسلامی و سردار شهید بزرگوار؛ سپهبد حاج قاسم سلیمانی که برای آزادیخواهان بشریت افتخار آفریبد، همچنین برای مقام معظم رهبری؛ ولی امر مسلمان جهان حضرت آیت الله امام خامنه‌ای، آرزوی سلامتی دارم، خدا را بسیار شاکر بوده و به خود می‌بالیم برای داشتن چنین رهبری، همچنین خدمت هیات رئیسه محترم تبریک گفته و برای آن‌ها آرزوی موفقیت می‌کنم.

نماینده مردم زابل، زهک، هیرمند، نیمروز و هامون در مجلس شورای اسلامی در ادامه در تذکری به وزارت امور خارجه افزود: در رابطه با شیطان بزرگ، فرانسه و انگلستان که با مردمان خود به روش‌های قرون وسطایی برخورد می‌کنند به وظیفه ذاتی خود عمل کنید، چرا این همه انفعال؟

مردم از مجلس انتظار دارند که به مشکلات انباشته شده آن‌ها رسیدگی شود

وی با بیان اینکه مردم از این مجلس ولایی انتظار دارند که به مشکلات انباشته شده آن‌ها رسیدگی شود، ادامه داد: ضرورت دارد؛ با روش‌های علمی، تعامل و همدلی و به دور از زنده باد و مرده بادهای بی‌حاصل از این فرصت الهی در مسیر خدمت بی‌منت به مردم که بهترین عبادت است استفاده کنیم.

برخی از مسئولان برای ناامید کردن مردم به نظام برنامه دارند

دهمرده با تاکید بر اینکه گرانی امان مردم را بریده است، اظهار کرد: قیمت سر به فلک کشیده خودرو، اجاره مسکن و... چه توجیهی دارد، به نظر می‌رسد برخی از مسئولان برای ناامید کردن مردم به نظام برنامه دارند.

این نماینده مجلس یازدهم با اشاره به اینکه مسئولان و وزراء در صحن مجلس حضور پیدا کرده و ضمن ارائه گزارش از عملکرد خود، جوابگوی مردم باشند، اضافه کرد: همکاران بزرگوار بپذیریم که اگر مجلس به وظیفه ذاتی خود عمل نمایند قطعا درصد قابل‌توجهی از مشکلات حل خواهد شد.

وی مسائل فرهنگی، پیر شدن جمعیت خانواده و سبک نادرست زندگی، حاشیه‌نشینی، تبعیض، اشرافی‌گری و توزیع ناعادلانه منابع را از چالش‌های جدی امروز کشور دانست.

دهمرده در رابطه با حرام‌خوران ضمن تشکر از قوه قضاییه، گفت: ضرورت دارد با چند دانه درشت مفسد اقتصادی مانند مرحوم خلخالی برخورد جدی شود.

طرح برخی از مشکلات حوزه انتخابیه

وی در رابطه با مشکلات حوزه انتخابیه خود توضیح داد: طرح آبرسانی به ۴۶ هزار هکتار از اراضی دشت سیستان، به صورت ناقص افتتاح شد که اعتراض مردم را به‌دنبال شد البته مطابق تذکرات، دولت تا شهریور سال 1400 برای رفع نقص فرصت دارد، چرا با ایجاد نواقص در طرح، فرصت را به تهدید تبدیل کنیم.

این نماینده خطاب به وزاری کشور و راه شهرسازی بیان کرد: تقسیم استان سیستان و بلوچستان یک فرصت است چرا این همه تاخیر؟ همچنین گذرگاه های مرزی سیستان یک ظرفیت است اما به دلیل سوءمدیریت به تهدید تبدیل شده است.  وزیر محترم راه و شهرسازی؛ چرا تکمیل راه آهن و بزرگراه زابل زاهدان با کندی مواجه شده است.

نماینده مردم زابل، زهک ، هیرمند نیمروز و هامون در مجلس خطاب به وزرای نیرو و آموزش و پرورش، گفت: انتقال آب از دریای عمان، فاضلاب سیستان و... طبق قول داده شده اجرا شود، همچنین وزیر آموزش و پرورش به تبدیل مدارک فرهنگیان نهضتی و.. توجه کنید.

وی همچنین از وزیر بهداشت و درمان به دلیل کمبود تجهیزات بیمارستان‌های استان و عدم توجه به حق و حقوق و معوقات پرسنل بیمارستان‌های استان انتقاد کرد.

دهمرده به وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، گفت: متاسفانه آثار میراثی سیستان در حال از بین رفتن است در حالی که به دنبال وزراتخانه شدن سازمان میراث فرهنگی، انتظار رسیدگی بیشتر به آثار باستانی را داشتیم اما افسوس...

نماینده مردم زابل، زهک ، هیرمند نیمروز و هامون در مجلس شورای اسلامی در پایان از دولت خواست با افزایش حقوق بازنشستگان به این تبعیض پایان دهید./

پایان پیام  

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet