هدر موبایل
1399/03/11 15:49:17
سرویس سیاسی
فلاحی:

ترامپ به‌دنبال نظام جهانی مبتنی بر یکجانبه‌گرایی است

نماینده مردم ایلام، ایوان، چرداول، سیروان، مهران، ملکشاهی و هلیلان در مجلس معتقد است خروج آمریکا از سازمان جهانی بهداشت باعث افزایش شیوع کووید ۱۹ می‌شود.
ترامپ به‌دنبال نظام جهانی مبتنی بر یکجانبه‌گرایی است نماینده مردم ایلام، ایوان، چرداول، سیروان، مهران، ملکشاهی و هلیلان در مجلس معتقد است خروج آمریکا از سازمان جهانی بهداشت باعث افزایش شیوع کووید 19 می‌شود. https://cdn.icana.ir/d/019/201905106711938140.jpg ترامپ,به‌دنبال,نظام,جهانی,مبتنی,بر,یکجانبه‌گرایی,است Icana

سارا فلاحی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به تصمیم ترامپ برای خروج از سازمان جهانی بهداشت، گفت: ترامپ بعد از روی کار آمدن شروع به اوبامازدایی کرد چرا که اوباما در دوره خود قصد داشت با همکاری با سازمان های بین المللی منافع این کشور را تأمین کند.

نماینده مردم ایلام، ایوان، چرداول، سیروان، مهران، ملکشاهی و هلیلان در مجلس شورای اسلامی بر همین اساس با بیان اینکه اوباما از طریق سازمان ملل و چندجانبه گرایی بود که توانست با ایران مذاکره کند، عنوان کرد: بعد از آن بود که از طریق نهادهای بین المللی ایران را محدود کرد اما ترامپ بعد از روی کار آمدن از سازمان های بین المللی خارج شد و تعیین کرد که باید به سمت رابطه دوجانبه با سازمان ها برود.

سارا فلاحی

وی در ادامه با بیان اینکه تهدید ترامپ به خروج از سازمان بهداشت جهانی با این هدف است که نظم جهانی مبتنی بر یکجانبه گرایی را راهبری کند، اظهار داشت: آمریکا در جریان مذاکرات حداکثر منافع را برای خود در نظر می گیرد و منفعت هیچ کشور دیگری برای او مهم نیست.

فلاحی ادامه داد: آمریکا در همین راستا مانع حرکت و رشد چینی ها می شود چرا که معتقد است اگر چین با این سرعت به حرکت خود ادامه دهد به هژمونی تبدیل می شود که آمریکا از آن هراس دارد لذا برای توقف این کشور هر اقدامی می کند.

این نماینده مردم از استان ایلام در پایان خاطرنشان کرد: خروج آمریکا از سازمان جهانی بهداشت قطعا شیوع کووید 19 را به سمت پایان نخواهد برد و باعث تشدید آن می شود به خصوص که آمریکا یک ششم تعداد مبتلایان به کرونا را در خود جای داده است./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet