هدر موبایل
1399/03/11 16:07:16
سرویس سیاسی
سخنگوی هیات رئیسه مجلس:

مجلس اعتراض به اعتبارنامه 3منتخب را از شورای نگهبان استعلام می‌کند

سخنگوی هیات رئیسه مجلس با اشاره به رد اعتبارنامه سه منتخب مردم در شعب، گفت: شورای نگهبان باید به مجلس پاسخ دهد که مورد اعتراض به اعتبارنامه منتخبان در شورای نگهبان مطرح و بررسی شده است یا خیر.
مجلس اعتراض به اعتبارنامه 3منتخب را از شورای نگهبان استعلام می‌کند سخنگوی هیات رئیسه مجلس با اشاره به رد اعتبارنامه سه منتخب مردم در شعب، گفت: شورای نگهبان باید به مجلس پاسخ دهد که مورد اعتراض به اعتبارنامه منتخبان در شورای نگهبان مطرح و بررسی شده است یا خیر. https://cdn.icana.ir/d/019/201902108964799560.jpg مجلس,اعتراض,به,اعتبارنامه,3منتخب,را,از,شورای,نگهبان,استعلام,می‌کند Icana

محمدحسین فرهنگی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت در توضیح تعیین تکلیف اعتبارنامه‌ سه منتخب مردم در مجلس یازدهم که تصویب نشد، گفت: اعتبارنامه سه نفر از منتخبان مردم در شعب تایید نشده است. گزارش اعتبارنامه دو نفر از این منتخبان در شعبه 10 بررسی شده و یکی از منتخبان در شعبه 12 مورد رسیدگی قرار گرفته است.

نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: بر اساس قانون آیین نامه داخلی مجلس درباره اعتبارنامه‌هایی که تصویب نشده از شورای نگهبان استعلام می‌شود؛ مبنی بر اینکه آیا به اعتراضات وارده در ایام انتخابات رسیدگی شده یا خیر.

سخنگوی هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی افزود: شورای نگهبان باید به مجلس پاسخ دهد که مورد اعتراض به اعتبارنامه این سه منتخب در شورای نگهبان مطرح و بررسی شده است یا خیر. چنانچه پاسخ شورای نگهبان عدم رسیدگی باشد، موضوع اعتراض به اعتبارنامه منتخب در شعبه رسیدگی خواهد شد.

گفتنی است؛ گزارش شعب پانزده گانه منتخبان مردم در دور یازدهم مجلس شورای اسلامی در نشست علنی یکشنبه 11 خرداد ماه مجلس قرائت شد و تنها اعتبارنامه سید کاظم دلخوش، غلامرضا تاج‌گردون و حسین محمدصالحی منتخبان مردم صومعه‌سرا، گچساران و فریدن و فریدون‌شهر سوی شعب اعلام نشد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet