هدر موبایل
1399/03/15 14:52:37
سرویس سیاسی
کوچکی نژاد:

ناآرامی‌های آمریکا نشان از ناامیدی جامعه ای نژادپرست و سرمایه دار دارد

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی معتقد است؛ تظاهرات در آمریکا بیانگر فضای خشم و ناامیدی در یک جامعه نژادپرست و سرمایه دار است.
ناآرامی‌های آمریکا نشان از ناامیدی جامعه ای نژادپرست و سرمایه دار دارد نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی معتقد است؛ تظاهرات در آمریکا بیانگر فضای خشم و ناامیدی در یک جامعه نژادپرست و سرمایه دار است. https://cdn.icana.ir/d/019/202006106021054597.jpg ناآرامی‌های,آمریکا,نشان,از,ناامیدی,جامعه,ای,نژادپرست,و,سرمایه,دار,دارد Icana

جبار کوچکی نژاد در گفت‌وگو با خبرنگارخبرگزاری خانه ملتبا اشاره اعتراضات خیابانی به قتل جنجالی «جورج فلوید» سیاه‌پوست آمریکایی توسط پلیس آمریکا،گفت:این تظاهرات در آمریکا  یک واکنش  نه تنها به قتل جورج فلوید توسط پلیس است ،بلکه این ناآرامی‌ها بیانگر فضای کلی خشم و ناامیدی در یک جامعه نژادپرست و سرمایه دار است.

نماینده مردم رشت در مجلس با اشاره به شعارهای حقوق بشری آمریکا و ترامپ طبل توخالی آمریکا در حوزه حقوق بشر ،مطرح کرد: براساس فیلمی که یک شهروند آمریکایی با تلفن همراهش ضبط کرده رهگذران از مأمور پلیس می‌خواهند به "جورج فلوید" اجازه تنفس بدهد ولی وی توجهی نمی‌کند،و این نهایت قصاوت و خوی وحشی گری  پلیس است.

بیشتر بخوانید: 

کوچکی نژاد با بیان اینکه درحال حاضر عوامل مهمی هستند که آمریکا را در معرض انفجار قرار می‌دهند،مطرح کرد: بیکاری گسترده، بیماری همه‌گیری که نابرابری‌های اقتصادی و سلامت را به‌صورت عریان به تماشا گذاشته است، بیکاران سرگردانی که کاری برای انجام دادن ندارند، خشونت پلیس و رئیس‌ جمهور نادانی که مردم را خشمگین تر می کند باعث شده این هجم گسترده از تظاهرات در آمریکا و حتی دیگر کشورها ایجاد شود.

وی بابیان اینکه سیاست های آمریکا  سرشار از  تناقض است، افزود:ترامپ فعالیت سیاسی خود را بر اساس نژادپرستی،خشونت، تبعیض جنسیتی و تعصب ضد مهاجرت پایه گذاری کرده است.

نماینده مردم رشت در مجلس دهم و یازدهم با بیان اینکه دنیا نمی تواند رفتار پلیس با سیاهپوستان را به فراموشی بسپرد، تصریح کرد: ادعای ایالات متحده و اصول کلی بر اساس آرمان‌های آزادی و برابری است؛ولی کشوری است که با تبعیض نژادی گسترده و سرکوب رنگین پوستان دست به گریبان است.

به گزارش خانه ملت؛ طبق تحلیل‌ها از داده‌‌های پلیس ایالتی، دستکم ۹ هزار و ۳۰۰ نفر تاکنون در ارتباط با اعتراضات سراسری به دست نیروهای پلیس بازداشت شده‌اند.

در روزهای اخیر با تشدید اعتراضات در شهرهای مختلف آمریکا، نیروهای امنیتی به سمت خبرنگاران نیز حمله کرده و گزارش‌های منتشر شده حاکی از آن است که جمعی از خبرنگاران نیز بازداشت شده‌اند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet