هدر موبایل
1399/03/12 11:27:16
سرویس اجتماعی
نماینده مردم بهبهان در مجلس:

احتمال وقوع دور جدید آتش‌سوزی در جنگل‌های زاگرس / ستاد بحران تامین امکانات اطفای حریق را جدی بگیرد

نماینده مردم بهبهان در مجلس با یادآوری اینکه احتمال وقوع آتش‌سوزی‌های مجدد در جنگل‌های زاگرس همچنان وجود دارد، افزود: با توجه به بارش‌های خوب و پوشش گیاهی انبوه، آتش‌سوزی‌های مجدد دور از انتظار نیست، بنابراین ستاد بحران باید تامین امکانات اطفای حریق به ویژه بالگرد را جدی بگیرد.
احتمال وقوع دور جدید آتش‌سوزی در جنگل‌های زاگرس / ستاد بحران تامین امکانات اطفای حریق را جدی بگیرد نماینده مردم بهبهان در مجلس با یادآوری اینکه احتمال وقوع آتش‌سوزی‌های مجدد در جنگل‌های زاگرس همچنان وجود دارد، افزود: با توجه به بارش‌های خوب و پوشش گیاهی انبوه، آتش‌سوزی‌های مجدد دور از انتظار نیست، بنابراین ستاد بحران باید تامین امکانات اطفای حریق به ویژه بالگرد را جدی بگیرد. https://cdn.icana.ir/d/019/201908103098116187.jpg احتمال,وقوع,دور,جدید,آتش‌سوزی,در,جنگل‌های,زاگرس,/,ستاد,بحران,تامین,امکانات,اطفای,حریق,را,جدی,بگیرد Icana

محمدطلا مظلومی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با انتقاد از اینکه آتش‌سوزی خائیز عامل انسانی داشته است، گفت: خوشبختانه شب گذشته آتش مهار شد البته اینکه برخی رسانه‌ها مطرح می‌کنند تمامی جنگل‌های بلوط از بین رفت واقعیت ندارد و بهتر است واقعیت‌ها را منعکس کنند.

نماینده مردم بهبهان در مجلس شورای اسلامی افزود: صعب‌العبوری منطقه، باد، گرما و فاصله زمانی بالای میان خائیز با مرکز استان‌های خوزستان و کهگیلویه و بویراحمد باعث شد خدمات‌رسانی به سرعت انجام نشده و مهار آتش با مشکل مواجه شود.

وی با بیان اینکه تمامی مسئولان استانی، استانداران و فرمانداران نظامی  پای کار بودند، ادامه داد: هر چند نیروهای هوانیروز و هلال احمر تمامی تلاش خود را برای مهار آتش انجام دادند اما انتظار داشتیم در اسرع وقت این مهم انجام می‌شد.

این نماینده مردم در مجلس دهم با انتقاد از کمبود امکانات اطفای حریق، گفت: نیروی انسانی و نیروهای محلی کمک زیادی به مهار آتش کردند اما امکانات اندک بود البته در این رابطه از رئیس سازمان جنگل‌ها و مراتع خواستیم که امروز در محل حاضر شود.

مظلومی با یادآوری اینکه احتمال وقوع آتش سوزی‌های مجدد در جنگل‌های زاگرس و خائیز همچنان وجود دارد، افزود: سالانه به طور مرتب در فصول بهار و تابستان شاهد آتش‌سوزی‌هایی هستیم و امسال هم با توجه به بارش‌های خوب و پوشش گیاهی انبوه، آتش سوزی‌های مجدد دور از انتظار نیست بنابراین باید تدابیر پیشگیرانه مناسب برای حفاظت از منابع طبیعی در مقابل آتش سوزی ها اتخاذ شود؛ عرصه‌های طبیعی سرمایه‌های ملی محسوب می‌شوند و باید به طور جدی از آنها محافظت کرد.

ضرروت تمدید تفاهم نامه میان ستاد بحران با هوانیروز

نماینده مردم بهبهان در مجلس یازدهم با تاکید بر اینکه ستاد بحران باید تامین تجهیزات و امکانات اطفای حریق را جدی بگیرد، گفت: تامین بالگرد بسیار ضروری است زیرا شهرستان های کهگیلویه و بهبهان فاقد بالگرد هستند البته ستاد بحران در گذشته تفاهم نامه‌ای با هوانیروز برای پرداخت هزینه‌های سوخت و سایر ملزومات منعقد کرد که متاسفانه در سال جاری این تفاهم نامه را تمدید نکرد و مسلم است که هوانیروز هم با توجه به نبود قرارداد احساس تکلیف نداشته باشد بنابراین نیاز است ستاد بحران با تعامل بیشتر این تفاهم‌نامه را سریع‌تر تمدید کند./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet