هدر موبایل
1399/03/12 13:54:46
سرویس سیاسی
عضو شورای مرکزی حزب موتلفه:

دکتر قالیباف، مدیری تحول گراست / مجلس می تواند دولت را در مسیر موفقیت نگاه دارد

عضو شورای مرکزی حزب موتلفه تاکید دارد که مجلس با استفاده از ابزارهای نظارتی خود می تواند دولت را در مسیر موفقیت نگاه دارد.
دکتر قالیباف، مدیری تحول گراست / مجلس می تواند دولت را در مسیر موفقیت نگاه دارد عضو شورای مرکزی حزب موتلفه تاکید دارد که مجلس با استفاده از ابزارهای نظارتی خود می تواند دولت را در مسیر موفقیت نگاه دارد. https://cdn.icana.ir/d/019/201712105913002354.jpg دکتر,قالیباف،,مدیری,تحول,گراست,/,مجلس,می,تواند,دولت,را,در,مسیر,موفقیت,نگاه,دارد Icana

کاظم انبارلوئی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در ابتدای دوره یازدهم مجلس شورای اسلامی و نخستین نطق رئیس مجلس، گفت: محور اصلی فرمایشات رهبر معظم انقلاب در روز افتتاحیه دوره یازدهم مجلس شورای اسلامی حاکی از آن بود که این نهاد در جایگاه خود به عنوان رأس امور قرار دارد که باعث امید مردم و اتکای مدیران می شود.

عضو شورای مرکزی حزب موتلفه با تاکید براینکه که مجلس باید اولویت های کشور را شناسایی کند، تاکید کرد: انتظار می رود که نمایندگان حضور فعال و منظم داشته باشند و وظایف قانونی خود را با پاکدستی و امانت داری دنبال کنند.

وی با اشاره به اینکه مقام معظم رهبری به رعایت عدالت تاکید داشتند، بیان کرد: متاسفانه در بحث رعایت عدالت نمره خوبی نیاورده ایم، از این رو مجلس یازدهم باید موضوع معیشت را در اولویت کار خود قرار دهد. نکته مهم دیگر پیام مقام معظم رهبی اصلاح خطوط رسمی اقتصادی ملی است، در واقع باید اشتغال زایی، حفظ ارزش پول ملی، مهار تورم، توجه به اقتصاد و فرهنگ در صدر اولویت های کشور باشد، این مهم باید با تقوا و انصاف در مقام انجام وظایف نظارتی محقق شود.

این سیاستمدار اصولگرا گفت: ایشان همچنین بر تعامل بین قوه مجریه و قضایی تاکید داشتند که این تعامل باید برادرانه باشد.

انبارلوئی در ادامه گفت‌وگو با خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به  نخستین نطق پیش از دستور رئیس مجلس اظهار داشت: دکتر قالیباف در این نطق مسیر مجلس یازدهم و خطوط راهبردی آن را ترسیم کرد، در واقع نطق رئیس مجلس بازخوانی پیام رهبری بود و سیاست های مجلس را در دوره آتی نشان داد.

وی با بیان اینکه چارچوب کلی نطق رئیس مجلس بر خطوط بیانیه گام دوم انقلاب بود، بیان داشت: نگاه رئیس مجلس به درون کشور است، دکتر قالیباف اعتقاد دارد نباید نگاهمان به غرب و آمریکا باشد. در مجموع رئیس مجلس گفتمان آینده قوه مقننه را در مسیر رهنمودهای رهبری قرار خواهد داد.

مجلس رقیب دولت نیست

عضو شورای مرکزی حزب موتلفه در ادامه به اهمیت تبیین رویکرد مجلس نسبت به دولت پرداخت و گفت: مجلس رقیب دولت نیست و به تعبیر مقام معظم رهبری در واقع باید این دو قوه تعامل برادرانه داشته باشند؛ مجلس، دولت و قوه قضاییه سه بازوی حکمرانی در کشور هستند که اگر با هم هماهنگ نباشند، به وظایف تعیین شده در قانون اساسی پایبند نباشند و ناکارآمد باشند، مشکلات کشور حل نمی شود.

مجلس می تواند دولت را در مسیر خود موفق نگاه دارد

وی تاکید کرد: رئیس و نمایندگان مجلس یازدهم عزم این را دارند که با دو قوه دیگر بر اساس ظرفیت های تقنینی و نظارتی همکاری کند، مجلس می تواند دولت را در مسیر خود موفق نگاه دارد.

انبارلویی تصریح کرد: اخیرا در حوزه مدیریت کرونا تجربه تعامل قوا را شاهد بودیم، با تدبیر مقام معظم رهبری و پرهیز دولت از حاشیه پردازی و به کارگیری قوای مسلح در کنار سایر دستگاه ها، توانستیم کارنامه خوبی در حوزه مدیریت بحران کرونا ارائه دهیم، در حالی که در کشورهای پیشرفته به خصوص آمریکا و اروپا شاهد افزایش روز افزون تلفات مردم به دلیل این بیماری هستیم.

وی با اشاره به دلیل تأکید رئیس مجلس بر استفاده از ابزار نظارتی، بیان داشت: مجلس یک نهاد قانونی است که دستگاه هایی مثل دیوان محاسبات را دارد که اگر شرح وظایف آن را ببینیم اختیارات خوبی برای نظارت بر حسن اجرای قوانین دارد که حتی نیاز به دلیل داشتن دادستان و محاکم قضایی نیاز به قوه قضاییه هم ندارد.

این سیاستمدار تاکید کرد: نظارت بر عملکرد دولت در اجرای قوانین به منظور مچ گیری نیست بلکه برای استفاده از ظرفیت قانونی و ریل گذاری برای دولت جهت حرکت در مسیر قانونی است.

عضو شورای مرکزی حزب موتلفه با اشاره به چهار رویکرد تحولی رئیس مجلس در مجلس گفت: دکتر قالیباف از زمانی که فرمانده لشگر بود به این مسائل توجه داشت. این رویکردها برای مجلس در راستای استفاده از همه ظرفیت های ممکن جهت کارآمدسازی آن است که معتقدیم با توجه به سوابق رئیس مجلس که اهل تفکر و عمل است، می توانیم به تحول این نهاد امید داشته باشیم./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet