خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1399/03/12 14:36:14
سرویس فرهنگی
رئیس شورای سیاستگذاری مجمع عالی علوم انسانی:

رئیس مجلس یازدهم در عرصه فرهنگی کشور تحول می‌ آفریند

رئیس شورای سیاستگذاری مجمع عالی علوم انسانی با بیان اینکه حوزه فرهنگی در کشور مظلوم واقع شده است، تأکید کرد که دکتر قالیباف با کارنامه درخشانی که در عرصه فرهنگی دارد، می‌تواند به عنوان رئیس مجلس  در این عرصه تحول ایجاد کند.
رئیس مجلس یازدهم در عرصه فرهنگی کشور تحول می‌ آفریند رئیس شورای سیاستگذاری مجمع عالی علوم انسانی با بیان اینکه حوزه فرهنگی در کشور مظلوم واقع شده است، تأکید کرد که دکتر قالیباف با کارنامه درخشانی که در عرصه فرهنگی دارد، می‌تواند به عنوان رئیس مجلس  در این عرصه تحول ایجاد کند. https://cdn.icana.ir/d/019/202006104863075858.jpg رئیس,مجلس,یازدهم,در,عرصه,فرهنگی,کشور,تحول,می‌,آفریند Icana

حجت‌الاسلام رضا غلامی رئیس شورای سیاستگذاری مجمع عالی علوم انسانی در گفت‌و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با بیان اینکه حوزه فرهنگی در ایران مظلوم واقع شده است، گفت: به رغم تأکیدات مستمری که رهبر معظم انقلاب درباره بها دادن به حوزه فرهنگی داشته‌اند و دارند اما مسئولان چه در قوه مقننه و چه مجریه این حوزه را تنها گذاشتند و از حداقل سرمایه‌گذاری لازم در این زمینه اجتناب کردند.

عدم رسیدگی مسئولان بسیاری از مجموعه های فرهنگی را به تعطیلی کشاند

وی ادامه داد: امروز شرایط فرهنگی کشور خوب نیست کما اینکه بسیاری از مجموعه‌های فرهنگی پرتوان و با استعداد در اثر عدم رسیدگی مسئولان مربوطه در سال‌های گذشته به تعطیلی کشیده شدند و شرایط بسیار بدی را تجربه کردند و چنانچه اوضاع به همین منوال تداوم یابد، چشم‌اندازی خوبی را برای حوزه فرهنگی کشور پیش‌بینی نمی‌کنم.

غلامی در ارزیابی مثبت از مطالب مطرح شده توسط رئیس مجلس یازدهم در نطق پیش از دستور خود در جلسه روز گذشته صحن علنی مجلس یادآور شد: اینکه مجلس یازدهم بتواند از حوزه فرهنگی مظلومیت‌زدایی کند امر مسرت بخش و مبارکی است کما اینکه نطق روز گذشته دکتر قالیباف در این خصوص برای اصحاب فرهنگ کشور خوشحال‌کننده بود.

رئیس شورای سیاستگذاری مجمع عالی علوم انسانی اظهار کرد: مسئولان کشور باید برای ورود به ساحت فرهنگ حق آن را آن طور که شایسته است ادا کنند. همچنین باید درک عمیقی از حوزه فرهنگی و ساحت‌های اجتماعی، اقتصادی و سیاسی داشته باشند چرا که شاید یکی از دلایل مظلومیت فرهنگ در کشور این باشد که مسئولان تصمیم‌گیر در این حوزه درک عمیقی از آن و جایگاهش در مناسبات اجتماعی نداشته اند.

وی تصریح کرد: یکی از مواردی که در مجلس برای تقویت حوزه فرهنگی باید مورد توجه قرار گیرد این است که از مشورت اصحاب فرهنگی در این زمینه بهره‌مند شوند و آنها را غریبه ندانند. از سوی دیگر با ارائه برنامه قوی و مبتکرانه اتفاقات تلخی که به ویژه در دولت‌های نهم و دهم برای حوزه فرهنگی افتاد را جبران کنند.

مجلس یازدهم کمیسیون فرهنگی قوی  تشکیل می‌دهد

غلامی افزود: امیدوارم مجلس یازدهم با توجه به اینکه شخصیت‌های مهم فرهنگی به آن راه یافتند به زودی کمیسیون فرهنگی قوی را تشکیل دهد و در یک سال باقی مانده از عمر این دولت سطح نظارت خود در امور فرهنگی را بالا برده و مانع از برخی قانون‌شکنی‌ها و هنجارشکنی‌ها شود، چرا که حوزه فرهنگ در سال‌های گذشته از بین رفته و دچار میرایی شده؛ بنابراین لازم است بخش‌های فرهنگی احیا شوند تا با کمک قدرت فرهنگ بتوانیم کارها را به خوبی در عرصه‌های مختلف جلو ببریم.

رئیس شورای سیاستگذاری مجمع عالی علوم انسانی اظهار کرد: ما نباید فراموش کنیم که اوضاع اقتصادی بدون ایجاد بستر فرهنگی و وام گرفتن از آن ساماندهی نمی‌شود کما اینکه رهبر معظم انقلاب تأکید فرمودند که مقوله فرهنگ همچون اکسیژن است بنابراین بدون توجه به این حوزه نمی‌توان در هیچ ساحتی ادامه حیات داد.

رئیس شورای سیاستگذاری مجمع عالی علوم انسانی در پایان تأکید کرد: به عنوان فعال حوزه فرهنگی امیدوارم رئیس مجلس یازدهم که در دوران مدیریت خود در شهرداری فعالیت‌های فرهنگی را به خوبی رونق داده بود، با حضور در قوه مقننه هم شرایط فرهنگی کشور را دگرگون و پررونق سازد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet