هدر موبایل
1399/03/13 08:37:00
سرویس اقتصادی
حسینی‌کیا مطرح کرد

تامین 75 درصد تایر خودروهای سنگین با واردات؛ ایدرو زمینه تولید داخلی را فراهم کند

نماینده مردم سنقر در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در حال حاضر حدود ۷۵ درصد نیاز داخل به تایر خودروهای سنگین از طریق واردات تامین می شود، گفت: وزارت صنعت، معدن و تجارت باید ایدرو را موظف به افزایش تولید لاستیک خودروهای سنگین کند.
تامین 75 درصد تایر خودروهای سنگین با واردات؛ ایدرو زمینه تولید داخلی را فراهم کند نماینده مردم سنقر در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در حال حاضر حدود 75 درصد نیاز داخل به تایر خودروهای سنگین از طریق واردات تامین می شود، گفت: وزارت صنعت، معدن و تجارت باید ایدرو را موظف به افزایش تولید لاستیک خودروهای سنگین کند. https://cdn.icana.ir/d/019/201803105871984941.jpg تامین,75,درصد,تایر,خودروهای,سنگین,با,واردات؛,ایدرو,زمینه,تولید,داخلی,را,فراهم,کند Icana

سیدجواد حسینی کیا نماینده مردم سنقر در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت درباره وضعیت تولید تایر خودروهای سنگین، گفت: اگر شرایطی فراهم شود که افراد بتوانند در حوزه تولید تایر سنگین سرمایه گذاری کنند، تولیدکنندگان داخلی می توانند با افزایش ظرفیت، نیاز کشور به این محصول را تامین کنند.

نماینده مرم سنقر در مجلس شورای اسلامی با اشاره به ضرورت سرمایه گذاری برای تولید قطعات خودرو از جمله لنت، لاستیک، ECU و... افزود: اگرچه واحدهای تولیدی توانایی تولید تایر خودروهای سنگین را دارند اما باید زیرساخت های موردنیاز  فراهم شود.

تولید لاستیک خودروهای سنگین باید در دستورکار ایدور قرار گیرد

وی با بیان اینکه وزارت صنعت، معدن و تجارت باید به واردات لاستیک‌ خودروهای سنگین توجه ویژه داشته باشد، اضافه کرد: اگر چه ارز دولتی برای واردات لاستیک خودروهای سنگین تخصیص داده می‌شود اما این ارز به جیب تولیدکننده خارجی رفته و تاثیری در رونق تولید داخلی ندارد.

حسینی کیا با بیان اینکه باید یکی از ماموریت های ایدور زمینه سازی برای تولید لاستیک خودروهای سنگین باشد، اضافه کرد: یارانه های تخصیص داده شده برای واردات تایر خودروهای سنگین باید به تولیدکننده داخلی داده شود تا این واحدهای تولیدی با به روز رسانی تجهیزات زمینه تولید در داخل را فراهم کنند زیرا در حال حاضر حدود 75 درصد نیاز داخل از طریق واردات تامین می شود./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet