خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1399/03/16 15:18:00
سرویس سیاسی
طاهری:

جهان غرب باید ایران اسلامی را به عنوان یک قدرت جهانی بپذیرد

نماینده مردم زنجان و طارم در مجلس تاکید کرد: جهان غرب باید ایران اسلامی را به عنوان یک قدرت جهانی بپذیرد.
جهان غرب باید ایران اسلامی را به عنوان یک قدرت جهانی بپذیرد نماینده مردم زنجان و طارم در مجلس تاکید کرد: جهان غرب باید ایران اسلامی را به عنوان یک قدرت جهانی بپذیرد. https://cdn.icana.ir/d/019/202005101730934135.jpg جهان,غرب,باید,ایران,اسلامی,را,به,عنوان,یک,قدرت,جهانی,بپذیرد Icana

مصطفی طاهری در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به شرایط امروز ایران گفت: بسیاری از حوادث و رویدادها در انقلاب اسلامی همانند سوم خرداد است.  در مورد سوم خرداد باید با نگاهی دقیق و عمیق به حوادث و اتفاقات آن روز، تحلیل درستی از پیروزی افسانه  ای فتح خرمشهر در عملیات الی بیت المقدس ارائه داد.

نماینده مردم زنجان و طارم در مجلس شورای اسلامی ادامه داد:  همانگونه که در این سالها حل مشکل ما با جهان غرب را به پذیرش واقعیت های جهانی حواله می دهند و معتقدند باید سیادت غرب را بپذیریم، در آن سالها نیز این جریان البته با داعیه داری گروه هایی مانند نهضت آزادی و .... معتقد بودند که باید برای باز پس گیری خرمشهر با صدام مذاکره کرد.

وی افزود: مذاکرات اعراب و اسرائیل در دو سال قبل از فتح خرمشهر و قرارداد ننگین کمپ دیوید و مذاکرات گروه های  فلسطینی با اسرائیل چنین القا می کرد که انقلابیون بزرگ مجبور به پذیرش واقعیت های جهانی شده اند ما نیز باید راه آنها را برویم. چون ارتش نیز یکسال قبل از حادثه فتح خرمشهر همه نیروی خود را در منطقه در قالب عملیات توکلت علی الله به صحنه آورده بود و تقریبا تمامی لشکرهای زرهی ارتش در آن عملیات از هم فرو پاشید و دهها دستگاه تانک و نفربر ارتش در رویایی با واحد های زبده زرهی عراق منهدم و یا به غنیمت نیروهای بعثی متجاوز در آمده بود.

این نماینده مجلس در دوره یازدهم بیان کرد: چنین استدلال می کردند حالا که کاری از دست ارتش ساخته نیست باید مذاکره با صدام را شروع کرد. قطعا اگر انقلاب در چنان مسیری گام می نهاد ما نیز مانند فلسطینی ها تا الان باید در مورد  خرمشهر و ... مذاکره می کردیم فتح خرمشهر نه فتح یک سرزمین بلکه شکستن باورهای  غلط در مورد غرب و شرق بود. پیروزی در آن عملیات فقط یک پیروزی استراتژیک در حوزه نظامی نبود، اصلی ترین حوزه آن پیروزی، توجه به کارایی مکتب اهل بیت و اسلام عزیز در مواجهه با شیاطین بزرگ بود.

طاهری ادامه داد: شهدای عملیات بیت المقدس بزرگ جزو شهدای تمدن بزرگ اسلامی در مواجهه با دنیای زورگویی آن روز بودند. درس پیروزی بزرگ خرمشهر می توانست ما را از بسیاری از مهلکه ها نجات دهد. ولی متاسفانه جریانی که از آن حادثه معجزه آسا درس نگرفت، به صورت متعدد نظام و مردم را گرفتار مذاکرات بی حاصل کردند. رهبر معظم انقلاب وقتی می فرمایند «خرمشهرها در پیش رو است» یک وجه بارز آن توجه به بازیگران مواجه با آن حادثه است.

وی افزود: زمانی که ایران برای دور زدن تحریم های ظالمانه در حال ارسال مخفیانه محموله ای نفتی با پوشش نفتکش "گریس۱" روسی و با پرچم پاناما بود ، نفوذی ها و جاسوسان رذل و وطن فروش، اطلاعات نفتکش را به دشمنان لو دادند و انگلیس خبیث در تنگه جبل الطارق آن را توقیف کرد. پس از آنکه دیپلماسی لبخند کت و شلواری ها فایده ای نداشت، سبزپوشان انقلابی وارد میدان شدند و یک نفتکش انگلیسی را در تنگه هرمز توقیف کردند.

نماینده مردم زنجان و طارم در مجلس یازدهم بیان کرد: سیاست نفتکش در برابر نفتکش جواب داد و بریتانیای کبیر به غلط کردن افتاد. نفتکش گریس۱ پس از رفع توقیف به "آدریان دریا۱" تغییر نام یافت و این بار پرچم مقدس جمهوری اسلامی ایران با افتخار بر بالای آن به اهتزاز درآمد. دیگر مخفی کاری پایان یافته است و در حال حاضر نفتکش های جمهوری اسلامی ایران به سمت ونزوئلا در آنسوی دنیا و چین در حرکت هستند، اما با پرچم مقدس ایران. انگلیس که هیچ، آمریکای مدعی ابرقدرت بودن هم هیچ غلطی نمی تواند بکند.

عضو مجمع نمایندگان استان زنجان در مجلس شورای اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: در جنگ اقتصادی، جنگ رسانه ای، شبیخون فرهنگی و هر درگیری دیگر مدل فتح خرمشهر جواب خواهد داد، و ما شاهد فتح خرمشهرها به دست خداوند خواهیم بود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet