ولادت حضرت امام رضا (ع)
1399/03/17 23:58:00
سرویس فرهنگی
محمدیاری:

تنوع قومیتی در تالش و ماسال ظرفیت بی نظیری برای منطقه است

نماینده مردم تالش ، رضوانشهر و ماسال در مجلس یازدهم با بیان اینکه باید از ظرفیت‎های موجود در کشور بهترین بهره را برد، تصریح کرد:  تنوع قومیتی در تالش و ماسال ظرفیتی بینظیری برای منطقه است.
تنوع قومیتی در تالش و ماسال ظرفیت بی نظیری برای منطقه است نماینده مردم تالش ، رضوانشهر و ماسال در مجلس یازدهم با بیان اینکه باید از ظرفیت‎های موجود در کشور بهترین بهره را برد، تصریح کرد:  تنوع قومیتی در تالش و ماسال ظرفیتی بینظیری برای منطقه است. https://cdn.icana.ir/d/019/202005101929621455.jpg تنوع,قومیتی,در,تالش,و,ماسال,ظرفیت,بی,نظیری,برای,منطقه,است Icana

حسن محمدیاری در گفت‌وگو با  خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت با تأکید بر اینکه مجلس یازدهم امروز باید به اولویت‌های کشور بپردازد، اظهار کرد: یکی از معضلات اساسی امروز جامعه، بیکاری جوانان است که مجلس باید برای آن برنامه داشته باشد.

نماینده مردم تالش، رضوانشهر و ماسال در مجلس یازدهم با یادآوری اینکه نمایندگی حوزه‌ انتخابیه‌ای را به عهده دارم که ظرفیت بالایی برای ایجاد اشتغال به ویژه برای جوانان را دارد، افزود: تحقق این امر مستلزم مدیریت قوی و جهادی در منطقه است.

وی، گردشگری در منطقه تالش، رضوانشهر و ماسال را یکی از ظرفیت‌های مغفول در حوزه انتخابیه‌اش دانست و گفت: جوانان تحصیل کرده بسیاری در منطقه آماده فعالیت در حوزه رونق گردشگری و میراث فرهنگی هستند که اخیرا با دستور وزیر میراق فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مقرر شد وام‌هایی به با بهره پایین برای کارآفرینی در این حوزه در اختیار جوانان قرار گیرد.

محمدیاری یادآور شد: اقوام مختلفی در تالش، رضوانشهر و ماسال با همدلی در کنار یکدیگر زندگی می‌کنند که این تفاهم و همدلی شهره آفاق بوده که برادران و خواهران اهل تسنن با برادران و خواهران اهل تشیع خود در کمال آرامش با گویش‎های مختلف تاتی، تالشی، ترکی و گیلکی زندگی می‌کنند که این تنوع اقوام در منطقه نیز خود نوعی فرصت است.

وی با تأکید بر اینکه هیچ گاه مباحث قومیتی در منطقه منجر به اختلاف نشده است، افزود: اینکه در اتفاقات تلخ پیش آمده، بحث قومیت‌ها را پیش بکشیم؛ بی انصافی در حق مردم تالش، ماسال و رضوانشهر است. این مردم بی نهایت نجیب و مهمان پذیر بوده و دوستدار سایر شهروندان کشور هستند.

این نماینده مرم در مجلس یازدهم تأکید کرد: بر همین اساس ما در مجلس یازدهم در حوزه‌های اجتماعی و فرهنگی می‌توانیم قوانین در حوزه تحکیم نهاد خانواده که منجر به تقویت روحیه همدلی بین خانواده‌‎ها و اقوام مختلف می‌شود را تقویت کنیم تا در حوادثی نظیر حوادث تلخ اخیر که با چالش‌هایی مواجه شدیم، بتوانیم معضلات در این حوزه را برطرف کنیم./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet