خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1399/03/13 13:43:28
سرویس استان ها
دهمرده:

فضای آموزشی در استان سیستان و بلوچستان بسیار اسف بار است

نماینده مردم زابل در مجلس گفت: فضای آموزشی در استان سیستان و بلوچستان بسیار اسف بار است.
فضای آموزشی در استان سیستان و بلوچستان بسیار اسف بار است نماینده مردم زابل در مجلس گفت: فضای آموزشی در استان سیستان و بلوچستان بسیار اسف بار است. https://cdn.icana.ir/d/019/201901105363434391.jpg فضای,آموزشی,در,استان,سیستان,و,بلوچستان,بسیار,اسف,بار,است Icana

حبیب اله دهمرده در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت  با اشاره به مشکلات آموزشی استان سیستان و بلوچستان گفت: متاسفانه یکی از مهمترین مشکلاتی که در استان سیستان و بلوچستان از سال های گذشته تا حال حاضر وجود داشته و هیچ عزمی برای حل آن نشده است؛ سرانه آموزشی و فرسودگی مدارس در این استان است که می توان گفت، وضعیت بسیار نامناسب  است.

نماینده مردم زابل، زهک و هیرمند در مجلس شورای اسلامی ادامه داد:استان سیستان و بلوچستان از جمله استان های کمتر برخوردار بوده و از لحاظ دارا بودن مکان های آموزشی ایمن در سطح نا مناسبی قرار دارد و به دلیل کمبود سرانه های آموزشی در این استان، بسیاری از دانش آموزان ترک تحصیل کرده یا با سپری کردن شرایط سخت، ادامه تحصیل می دهند.

وی افزود:اتفاقاتی که در سال های اخیر در مدارس استان سیستان و بلوچستان به ویژه حادثه دلخراس مدرسه اسوه زاهدان، نشان داد، بسیاری از مدارس استان، استاندارد های لازم برای برقراری کلاس درس را نداشته؛ چراکه یکی از شرایط مهم برای برپایی کلاس های درس، امنیت جان دانش آموزان و ایمن بودن مدرسه است که متاسفانه به دلیل وضعیت نامطلوب فضای آموزشی در استان، باید تدابیر جدی اندیشید.

این نماینده مجلس در دوره یازدهم بیان کرد: محرومیت در استان سیستان و بلوچستان باعث جاماندن تعداد بسیاری از دانش آموزان از ادامه تحصیل شده و کسانی که قصد ادامه تحصیل دارند، در شرایط بسیار سختی تحصیل کرده و با دشواری های بسیاری از قبیل شرایط نامطلوب فضای آموزشی و کمبود مدارس در استان مواجه هستند.

عضو مجمع نمایندگان استان سیستان و بلوچستان در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: از دولت محترم و وزارت آموزش و پرورش انتظار می رود که با در نظر گرفتن تدابیر جدی، شرایط را بهبود بخشیده و شرایط تحصیل در فضایی ایمن را فراهم کنند تا بتوان از ظرفیت بالای دانش آموزان و نخبگان این استان به خوبی استفاده کرد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet