هدر موبایل
1399/03/13 23:29:44
سرویس سیاسی
انویه تکیه:

دیدگاه امام(ره) مبتنی بر رعایت حقوق افراد غیرمسلمان بود

نماینده آشوریان و کلدانیان در مجلس شورای اسلامی گفت: دیدگاه امام خمینی(ره) مبنی بر عدم تفاوت بین افراد مسلمان و غیر مسلمان در زمینه حقوق شهروندی بود و بعد از گذشت ۴۱ سال، درستی این نگاه برای اقلیت های دینی اثبات شده است.
دیدگاه امام(ره) مبتنی بر رعایت حقوق افراد غیرمسلمان بود نماینده آشوریان و کلدانیان در مجلس شورای اسلامی گفت: دیدگاه امام خمینی(ره) مبنی بر عدم تفاوت بین افراد مسلمان و غیر مسلمان در زمینه حقوق شهروندی بود و بعد از گذشت 41 سال، درستی این نگاه برای اقلیت های دینی اثبات شده است. https://cdn.icana.ir/d/019/202006108875993308.jpg دیدگاه,امام(ره),مبتنی,بر,رعایت,حقوق,افراد,غیرمسلمان,بود Icana

شارلی انویه تکیه درگفتگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت،با عرض تسلیت به مناسبت سی و یکمین سالگرد رحلت امام خمینی(ره) گفت: آشوریان دارای تمدن قدیمی و باستانی در منطقه خاورمیانه هستند و ایران هم جزو بخشی از این تاریخ محسوب می شود که در دهه های اخیر، زندگی در ایران تحت تاثیر اندیشه های امام خمینی بوده است. 

وی با بیان اینکه به دلیل غیر دینی بودن حکومت طاغوت اقلیت های دینی وضعیت خوبی نداشتند ادامه داد: بعد از پیروزی انقلاب اسلامی که قانون اساسی تدوین و تصویب شد اقلیت های دینی از امتیازاتی برخوردار شدند. 

نماینده آشوریان و کلدانیان در مجلس شورای اسلامی بیان کرد:در قانون اساسی یک کرسی از مجلس شورای اسلامی برای مسیحیان آشوری و کلدانی در نظر گفته شد که این اقدامی  کم نظیر در دنیا محسوب می شود و نشان می دهد که  اقلیت های دینی از جایگاه بالایی در جامعه ایرانی برخوردارند.

وی در تشریح دیدگاه امام خمینی (ره) درباره اقلیت‌های دینی افزود: ایشان به وجود فطرت و کمال جویی در آدم اعتقاد داشتند و معتقد بودند که همه انسان ها فطرتا در جستجوی کمال مطلق همان ذات احدیت هستند.    

انویه تکیه بیان کرد:از دیدگاه ایشان حقوق یک طرفه به نفع نبوده بلکه حقوق دو طرفه  متقابل است که این دیدگاه حضرت امام(ره) درباره همه شهروندان ایرانی بود.

وی تصریح کرد:این دو طرفه بودن نسبت به غیر مسلمانانی که در یک کشور اسلامی زندگی می کنند جاری است و  حضرت امام فرمودند افراد غیر مسلمانی که در جمهوری اسلامی ایران زندگی می کنند این دو طرفه بودن حقوق شامل آن ها می شود.

نماینده آشوریان و کلدانیان در مجلس شورای اسلامی عنوان کرد:بعد از پیروزی انقلاب اسلامی وضعیت آشوریان از نظر حقوق بشر،برابری دیه،اشتغال و استخدام بهتر از حکومت طاغوت شد و در حال حاضر از تمامی امکانات بهرمند هستیم.

وی ابراز کرد:امام خمینی(ره) در اولین سخنرانی پس پیروزی انقلاب اسلامی برای اقلیت های دینی فرمودند" ما همه یک ید واحد هستیم" که این حرف ایشان نشان می دهد برای امام(ره) فرد غیر مسلمان با مسلمان هیچ فرق ندارد.

انویه تکیه تاکید کرد:این سخن امام(ره) بعد از گذشت 41 سال برای اقلیت های دینی اثبات شده و در کمال آرامش به مراسم های قومی و مذهبی می پردازیم.

وی امنیت کنونی کشور را دستاورد شهیدانی همچون حاج قاسم سلیمانی دانست و خاطرنشان کرد: در نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران در کلیساها به راز و نیاز بدون هیچ مشکلی می پردازیم و یقین دارم در آینده شرایط اقلیت های دینی بهتر از وضعیت موجود خواهد شد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet