ولادت حضرت امام رضا (ع)
1399/03/13 10:30:11
سرویس صحن
لطفی در صحن علنی

ضرورت رسیدگی دولت به وضعیت مسکن و فعالیت مافیای خودرو

نماینده مردم رزن در مجلس خواستار رسیدگی دولت به وضعیت مسکن، خودرو، کشاورزی، بیکاری، عمران و پرداخت‌های نجومی شد.
ضرورت رسیدگی دولت به وضعیت مسکن و فعالیت مافیای خودرو نماینده مردم رزن در مجلس خواستار رسیدگی دولت به وضعیت مسکن، خودرو، کشاورزی، بیکاری، عمران و پرداخت‌های نجومی شد. https://cdn.icana.ir/d/019/201808102937111217.jpg ضرورت,رسیدگی,دولت,به,وضعیت,مسکن,و,فعالیت,مافیای,خودرو Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت، حسن لطفی در نشست علنی امروز (سه شنبه 13 خرداد) مجلس شورای اسلامی، در ارائه گزارشی از وضعیت اقتصادی کشور با اشاره به اقدامات بانک مرکزی عنوان کرد: بانک مرکزی متأسفانه نتوانسته است قیمت‌ها را کنترل کند و با افزایش آن روبه‌رو بودیم، همچنین قرار بود ارز 4200 تومانی به کالاهای اساسی تخصیص داده شود اما طبق گزارش دیوان محاسبات این اتفاق نیفتاد.

نماینده مردم رزن در مجلس شورای اسلامی در ادامه با بیان اینکه دولت قرار بود رکود را کنترل کند و افزایش اشتغال به وجود آورد، اظهار داشت: با این حال همچنان با رکود مواجه‌ایم و در سال جهش تولید، جهشی نمی‌بینیم.

وی در ادامه با بیان اینکه آمایش سرزمینی باید بر اساس برنامه ششم توسعه انجام می‌شد تا از ظرفیت‌های مناطق مختلف استفاده شده و در آنها سرمایه‌گذاری شود، اظهار داشت: اکنون در آستانه پایان این برنامه قرار داریم ولی هنوز به این هدف دست پیدا نکرده‌ایم.

لطفی ادامه داد: قانون سود مرکب تصویب و اصلاح شد اما بانک‌ها هنوز آن را اجرا نمی‌کنند و یا به صورت ناقص اجرا می‌شود که مشکل تولیدکنندگان را حل نکرده است.

این نماینده مردم از استان همدان اضافه کرد: قرار بود سامانه جامع پرداختی راه‌اندازی شود و جلوی پرداخت حقوق‌های نجومی گرفته شود اما هنوز شاهد پرداخت این حقوق‌ها هستیم که باعث تبعیض میان کارکنان دولت شده است.

وی همچنین وضعیت مسکن را افسارگسیخته خواند و گفت: قشر فقیر و ضعیف جامعه امکان خرید مسکن و حتی توان اجاره آن را نیز ندارند.

لطفی در ادامه با انتقاد از بی‌توجهی به وضعیت عمران در کشور بیان داشت: قیر روستایی از بودجه 99 حذف شد و همچنین مشکلات بسیاری برای دهیاران ایجاد شد که باعث شده است حاشیه‌نشینی در کلانشهرها افزایش یابد و آسیب‌های اجتماعی را به دنبال داشته باشد.

وی افزود: وجود مافیای خودرو که حتی باعث شده‌اند که این صنعت در دست دولت نیز نباشد، باعث شده شرکت‌های خودروسازی خودروهای بی‌کیفیت به مردم بدهند و بعد از گذشت یک سال هنوز هم خودروی متقاضیان به آنها تحویل داده نشده است.

نماینده مردم رزن در مجلس شورای اسلامی در پایان با اشاره به وضعیت کشاورزی در کشور خاطر نشان کرد: سیاست‌های غلط وزارت کشاورزی و نوسانات قیمت محصولات باعث شده است کشاورزان بلاتکلیف باشند که دولت باید به این موضوعات توجه کند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet