ایام محرم 1398
1388/08/10 11:37:00
سرویس صحن

اختیار نحوه توزیع یارانه‌ها به دولت سپرده شد

**نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه‌علنی روز یکشنبه به پیشنهادی رای دادند که براساس آن دهک‌های مشمول لایحه هدفمندکردن یارانه‌ها حذف و اختیار نحوه توزیع یارانه‌ها به دولت سپرده شد.

به گزارش خبرنگار خانه ملت نماینده تبریز در این خصوص گفت: در این شرایط به کلیه آحاد شهروندان یارانه پرداخت می‌شود و به اقشار ضعیف توجه ویژه می‌شود و یارانه به آنها تعلق می‌گیرد.

محمد رضا میرتاج‌الدینی در دفاع از پیشنهاد خود اظهار داشت: موضوعی که در اینجا مطرح است این است که ما یارانه را به بخشی از جامعه بدهیم یا به کل جامعه.

وی افزود: هدف در این لایحه این است که تبعیض موجود در برخورداری از یارانه‌ها برداشته شود و همه اقشار جامعه یه یک میزان از یارانه‌ها برخوردار شوند.

در ادامه محمد ابراهیم نکونام در مخالفت با این پیشنهاد اظهار داشت: با اجرای این لایحه ما افزایش قیمت‌ها را شاهد خواهیم بود در این بین ما شاهد آسیب طبعات اقتصادی پائین را شاهد هستیم و به دور از عدالت است که ما افراد مرفه و کسانی که از درآمدهای میلیونی برخوردارند را به یک میزان در برخورداری از یارانه‌ها ببینیم.

ناصری نماینده گلستان در موافقت با این پیشنهاد اظهار داشت: در پیشنهاد مطرح شده نیز با لحاظ کردن درآمد افراد مقرر شده تا یارانه‌ها به صورت یکسان توزیع شود.

این گزارش می‌افزاید: پس از سخنان موافق و مخالف و نظر موافق دولت و کمیسیون ویژه پیشنهاد میرتاج‌الدینی به رای گذاشته شد که با 128 رای موافق و 58 رای مخالف به تصویب رسید.

این گزارش می‌افزاید: بر این اساس مقرر شد تا این پیشنهاد به عنوان جایگزین بند الف ماده 8 لایحه مطرح شود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet