هدر موبایل
1399/03/13 16:12:53
سرویس اجتماعی
نصیرایی:

رفتارهای جناحی و پوپولیستی آفت نظارت مجلس است

نماینده مردم فردوس، طبس، سرایان و بشرویه در مجلس ضمن برشمردن اهمیت وظیفه نظارتی مجلس در دوره یازدهم، نظارت را به معنای تقابل و مچ گیری از دستگاه‌‎های اجرایی ندانست و گفت: رفتارهای جناحی و پوپولیستی آفت وظیفه نظارتی مجلس است.
رفتارهای جناحی و پوپولیستی آفت نظارت مجلس است نماینده مردم فردوس، طبس، سرایان و بشرویه در مجلس ضمن برشمردن اهمیت وظیفه نظارتی مجلس در دوره یازدهم، نظارت را به معنای تقابل و مچ گیری از دستگاه‌‎های اجرایی ندانست و گفت: رفتارهای جناحی و پوپولیستی آفت وظیفه نظارتی مجلس است. https://cdn.icana.ir/d/019/202006106048984967.jpg رفتارهای,جناحی,و,پوپولیستی,آفت,نظارت,مجلس,است Icana

مجید نصیرایی درگفت‌وگو باخبرنگارخبرگزاری خانه ملت، یکی از مهم‌ترین ایرادات وارده به مجلس را ضعف در حوزه نظارت دانست و اظهار کرد: مجلس در این حوزه به شکلی که قانون اساسی به عهده مجلس گذاشته است، به خوبی عمل نشده است.

نماینده مردم فردوس، طبس، سرایان و بشرویه در مجلس یازدهم با تأکید بر اینکه نظارت به معنای تقابل و دعوا کردن با دستگاه‌های اجرایی نیست، افزود: برای هر ثانیه فعالیت این مجلس از بیت المال هزینه می‌شود و مردم از ما انتظار دارند که قانون مصوب مجلس برای زندگی بهتر آن‎ها به درستی اجرا شود.

وی با بیان اینکه بُعد نظارت هدف قانون گذار را محقق می‌کند، ادامه داد: مجلس وظیفه دارد بررسی کند که اگر هدف قانون گذار در مرحله اجرا حاصل نشده به چه دلیل بوده است؛ آیا قانون ابعاد موضوع را جامع و کامل ندیده یا مجری در اجرای قانون اهمال کاری کرده است.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم تصریح کرد: در حوزه نظارت روند و مسیری که طی می‌‎شود، از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. لذا باید به حسن اجرای قانون توجه ویژه‌ای داشت.

وی با یادآوری اینکه رفتارهای سیاسی، جناحی و پوپولیستی سم مهلک حوزه نظارت است، اضافه کرد: افرادی باید در جایگاه نظارت قرار گیرند که منافع شخصی، جناحی و قومی خود را به هیچ عنوان در نظر نگیرند و در عین حال به ابعاد حوزه نظارتی نیز تسلط مناسبی با اشراف کامل داشته باشند.

نصیرایی یادآور شد: بهترین حوزه‌ای که مجلس می‎‌تواند از جایگاه نظارتی که قانون اساسی برای او در نظر گرفته صیانت کند، کمیسیون اصل 90 مجلس است که در دوره جدید مجلس جایگاه مجلس در این حوزه حتما باید ارتقا یابد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet