هدر موبایل
1399/03/17 21:07:00
سرویس فرهنگی
سبزی:

هنرمندان نجومی‌بگیر متناسب با درآمد خود مالیات دهند

نماینده مردم ساوه و زرندیه در مجلس با بیان اینکه یکی از برنامه‌های مجلس جدید تقویت هنر اصیل ایرانی اسلامی است، گفت: در مجلس یازدهم به دنبال حاکم شدن نگاهی عادلانه در حوزه فرهنگ و هنر خواهیم بود.
هنرمندان نجومی‌بگیر متناسب با درآمد خود مالیات دهند نماینده مردم ساوه و زرندیه در مجلس با بیان اینکه یکی از برنامه‌های مجلس جدید تقویت هنر اصیل ایرانی اسلامی است، گفت: در مجلس یازدهم به دنبال حاکم شدن نگاهی عادلانه در حوزه فرهنگ و هنر خواهیم بود. https://cdn.icana.ir/d/019/117917.jpg هنرمندان,نجومی‌بگیر,متناسب,با,درآمد,خود,مالیات,دهند Icana

محمد سبزی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت   با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری و رئیس مجلس در باب توجه به مقوله فرهنگ، ضمن تأکید بر اینکه توجه مجلس جدید به مقوله هنر و فرهنگ قطعا بیش از گذشته خواهد بود، اظهار کرد: یکی از برنامه‌های مجلس جدید تقویت هنر اصیل ایرانی اسلامی است.

نماینده مردم ساوه و زرندیه در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه تمام هنر در تعدادی از سلبریتی‌‎ها و هنرپیشه‌های معروف تعریف نمی‌شود، افزود: این تعریف جفا در حق هنر است و چتر حمایتی قوانین ما باید کلیه هنرمندان در سراسر کشور را پوشش دهد.

وی با انتقاد از درآمدهای نجومی برخی هنرمندانی که زیر بار پرداخت مالیات هم نمی‌آورند، ادامه داد: نگاه عادلانه در هنر یعنی توزیع عادلانه امکانات؛ اما امروز شاهد این هستیم که برخی هنرمندان اصیل در شهرهای کوچک ما با کمترین درآمد در حوزه‌های مختلف هنری فعالیت می‌کنند که ضرورت دارد این قشر بیش از گذشته مورد توجه قرار گیرد.

سبزی تأکید کرد: البته ما معتقد نیستیم در حق کسی ظلم شود ولی کسانی که درآمد نجومی دریافت می‌کنند حتما باید با وضع قانون صریح از آن‌ها مالیات گرفت.

این منتخب مردم در مجلس یازدهم یادآور شد: حوزه هنر، حوزه بسیار گسترده‌ای است که امروز نیز به دلیل شیوع ویروس کرونا آسیب‌های زیادی را متحمل شده و یکی از اولویت‌‎های مجلس باید حمایت از هنرمندانی که از این طریق آسیب دیده‌اند، باشد./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet