هدر موبایل
1399/03/13 13:18:22
سرویس صحن
صباغیان در نطق میان دستور مطرح کرد

ضرورت تقویت بعد نظارتی مجلس در دوره یازدهم/درد تورم قوانین

نماینده مردم مهریز، بافق، بهاباد، ابرکوه و خاتم در مجلس با بیان اینکه در زمینه قانونگذاری با درد تورم قوانین رو به رو هستیم، گفت: زمانی مجلس یازدهم انقلابی خواهد بود که در زمینه نظارت قوی ظاهر شود.
ضرورت تقویت بعد نظارتی مجلس در دوره یازدهم/درد تورم قوانین نماینده مردم مهریز، بافق، بهاباد، ابرکوه و خاتم در مجلس با بیان اینکه در زمینه قانونگذاری با درد تورم قوانین رو به رو هستیم، گفت: زمانی مجلس یازدهم انقلابی خواهد بود که در زمینه نظارت قوی ظاهر شود. https://cdn.icana.ir/d/019/201905101278310103.jpg ضرورت,تقویت,بعد,نظارتی,مجلس,در,دوره,یازدهم/درد,تورم,قوانین Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، محمدرضا صباغیان بافقی در نشست علنی امروز(سه‌شنبه 13 خردادماه) در نطق میان دستور خود با تسلیت سالگرد وفات بنیان‌گذار جمهوری اسلامی، گفت: الحمدالله مجلس انقلابی و کارآمد -که مطالبه مردم و مدنظر مقام معظم رهبری بود- تشکیل شد، اما باید مراقبت کرد؛ این مجلس در حد شعار و کلام باقی نماند. خطری که در مجالس و دولت‌های قبل تجربه شده است.

نماینده مردم مهریز و بافق، بهاباد، ابرکوه و خاتم در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: مجلس دو وظیفه قانونگذاری و نظارتی دارد اگر نمایندگان این دو وظیفه را به نحوه احسن انجام دهند، مجلس یازدهم انقلابی، کارآمد و قوی خواهند بود.

درد تورم قوانین/ ریشه مشکلات اقتصادی در نبود نظارت

وی با بیان اینکه در زمینه قانونگذاری با درد تورم قوانین رو به رو هستیم و متاسفانه مجالس قبلی در تنور این تورم دمیده‌اند لذا باید تنقیح صورت گیرد، افزود: در بعد نظارتی، مجلس قبلی به ویژه مجلس دهم ضعیف عمل کردند، لذا زمانی این مجلس انقلابی خواهد بود که در زمینه نظارت قوی ظاهر شود چراکه ریشه تمامی مشکلات مردم و مشکلات اقتصادی به نبود نظارت منتهی می‌شود بنابراین مجلس باید وظیفه خود را انجام و در چارچوب قانون عمل کند.

مبادا مجلس انقلابی‌ و کارآمد به اشتباه حمله به دولت تعبیر شود

صباغیان با تاکید بر اینکه مبادا مجلس انقلابی‌گرایی و کارآمد به اشتباه حمله به دولت تعبیر شود بلکه باید به نظارت جدی تبدیل شود، اظهار کرد: برخی از دولت‌ها می‌خواهند که به آن‌ها حمله شود تا جامعه را به دو طبقه تقسیم کنند و در نهایت کوتاهی‌های آن‌ها مغفول بماند اما چوب این اتفاق را مردم و اقشار ضعیف خواهند خورد.  

وی بیان کرد: اگرچه سیاست، حمله و تندی در یکی دو سال نخست درخشش خوبی دارد اما در پایان دوره باتلاقی خواهد شد که مجلس و نمایندگان را در خود فرو می برد.

فاصله طبقاتی جامعه را به سمت نابودی کشانده

این نماینده مجلس با اشاره به اینکه قیمت برخی از کالاها صد درصد افزایش پیدا کرده است، گفت: اگر فردی 30سال کار کند نمی‌تواند یک زمین یا خانه بخرد در حالی که فرهنگیان حداقل حقوق و برخی حقوق‌های نجومی دریافت می‌کنند و این فاصله طبقاتی جامعه را به سمت نابودی کشانده به همین دلیل آمار طلاق، آسیب‌های اجتماعی و... بالا رفته است.

وی تاکید کرد: اگر مجلس فعلی وارد مسائلی مانند سفارش برای گرفتن نیرو، وام، تسهیلات و مجوزها شود به‌یقین انقلابی نخواهد ماند و راه مجالس قبل را رفته است بنابراین مجلس باید با استفاده از ابزارها نظارت کند البته نه در حد شعار.

وی یادآور شد: زمانی که در مجلس دهم خدمت مقام معظم رهبری رسیدیم، ایشان تعریف کردند که صدراعظم یکی از پادشاهان قاجار دیر به مجلس آمد که رئیس مجلس اجازه ورود به او را نداد اما در حالی که دوره قبل، وزیری با یک ساعت تاخیر آمد.

صباغیان خطاب به رئیس مجلس گفت: انتظار ما این است که مجلس را قدرت دهید نه آنکه فقط شما قدرت داشته باشید. اگر ضربه‌ای به مردم و مجلس بخورد به هیات رئیسه و رئیس مجلس مربوط می‌شود لذا انتظار ما این است که مسائل حل شوند.  

وزرای ناکارآمد بروند

نماینده مردم مهریز و بافق، بهاباد، ابرکوه و خاتم در مجلس شورای اسلامی پیشنهاد داد: وزاری مربوط  به مجلس خواسته شوند و از آن‌ها سوال شود؛ چند درصد از گرانی و تورمی موجود مربوط به تحریم، کرونا، سوءمدیریت و... است، همچنین به آن‌ها سه ماه برای حل مشکل فرصت داده شود اگر توانستند مشکلات را بر طرف کنند که هیچ، اما اگر نتوانستند باید بروند، مطمئن باشید درسی برای تمام وزراء و مسئولان خواهد شد و مشکلات کشور کمتر می‌شود./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet