هدر موبایل
1399/03/13 13:12:00
سرویس صحن
فرزانه در نطق میان دستور:

مازندران در شیرابه زباله‌های آلوده غرق شده است/ وزارت کشور تدبیر کند

نماینده مردم نور و محمودآباد در مجلس یازدهم با انتقاد از اینکه زباله، سلامت مردم به ویژه کشاورزان مازندران را تهدید می‌کند از وزیر کشور خواستار سرمایه‌گذاری هر چه سریع‌تر برای ساماندهی زباله‌ها شد.
مازندران در شیرابه زباله‌های آلوده غرق شده است/ وزارت کشور تدبیر کند نماینده مردم نور و محمودآباد در مجلس یازدهم با انتقاد از اینکه زباله، سلامت مردم به ویژه کشاورزان مازندران را تهدید می‌کند از وزیر کشور خواستار سرمایه‌گذاری هر چه سریع‌تر برای ساماندهی زباله‌ها شد. https://cdn.icana.ir/d/019/202005107523647379.jpg مازندران,در,شیرابه,زباله‌های,آلوده,غرق,شده,است/,وزارت,کشور,تدبیر,کند Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت؛ ولی‌الله فرزانه در نشست علنی امروز (سه‌شنبه، 13 خردادماه) مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور با عرض تسلیت به مناسبت سالروز رحلت امام خمینی ( ره ) بنیان گذار جمهوری اسلامی ایران، گفت: این ایام به نام امام راحل و شهدای پانزدهم خرداد مزین شده است و به روح بلند امام خمینی ( ره )، شهدای پانزده خرداد و مدافعان حرم به ویژه سردار رشید اسلام سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی درود می فرستیم.

نماینده مردم نور و محمودآباد در مجلس شورای اسلامی افزود:  خدا را شاکریم که در آغاز گام دوم انقلاب قدرت منطقه‌ای ایران اسلامی به قدرت بین المللی و فرامنطقه ای تبدیل شده است و با قدرت مثال زدنی حصر آبراه‌های بین المللی مانند حصر آبادان شکسته شده و 5 کشتی به مقصد رسیده است که در این رابطه از قدرت فرماندهی معظم کل قوا و شجاعت سبزپوشان و سفیدپوشان و همرزمان سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی و همچنین عوامل فنی و خدماتی و فرماندهی کشتی‌های نفتکش تقدیر و تشکر می کنیم.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم از عوامل امنیتی و مسئولان معاونت‌های مجلس به ویژه تشریفات تشکر و تقدیر کرد و گفت: متاسفانه استان مازندران به ویژه شهرستان های نور و محمودآباد در محاصره زباله قرار گرفته و در شیرابه زباله‌های آلوده غرق شده است و بوی تعفن ناشی از دپوی غیر بهداشتی زباله مردم این استان گردشگر پذیر را آزار می‌دهد.

فرزانه با بیان اینکه در استان مازندران در شرایط عادی روزانه ۳۵۰۰ تن زباله تولید و از هر تن زباله ۳۵۰ تا۵۰۰ لیتر شیرآبه خطرناک و آلوده تولید می‌شود، تصریح کرد: در مطالعات مراکز سرطان‌شناسی ثابت شده که این مواد و شیرآبه‌ها می‌تواند سرطان زا باشد و سلامت مردم این استان به ویژه کشاورزان را تهدید می کند بنابراین به وزارت کشور متذکر می‌شوم که هر چه سریع‌تر به فکر سرمایه‌گذاری برای ساماندهی زباله های استان باشد.

 نماینده مردم نور و محمودآباد در مجلس شورای اسلامی افزود: وزیر باید پاسخگوی دپو و دفع زباله‌های غیر بهداشتی و حتی بعضا بهداشتی باشد زیرا این وضعیت، تبعات اجتماعی و اعتراضات مردمی را در پی خواهد داشت؛ هشدار می دهم که هر گونه تاخیر در امر سرمایه‌گذاری، ساماندهی و جمع‌آوری زباله استان بحران‌های اجتماعی و حتی سیاسی را به همراه خواهد داشت.

وی یادآور شد: به وزارت کشور به خاطر مسئولیت ستاد بحران و همچنین به وزارت راه و شهرسازی برای مسئولیت نگهداری راه‌ها متذکر می‌شوم که جاده ارتباطی بخش بلده به جاده هراز به دلایل مختلف از جمله رانش و سیل از حالت استاندارد خارج شده و هر روز حادثه می‌آفریند که متاسفانه در روزهای اخیر چند تن از جوانان منطقه دچار حادثه شده و تعدادی از خانواده ها داغدار شدند.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم با بیان اینکه در مازندران ۶۰ درصد آب‌های سطحی به دریا می ریزد، گفت: متاسفانه مردم استان به ویژه حوزه انتخابیه ام، نور و محموآباد از کمبود آب آشامیدنی به ویژه در فصل گردشگری رنج می‌برند و می‌طلبد که وزارت نیرو در رابطه با تامین آب شرب برای فصل گردشگری تدابیر لازم را اتخاذ کند./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet