خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1399/03/16 12:26:28
سرویس سیاسی
عباسپور:

سیاست‌گذاران آمریکا به دنبال گسترش نژاد پرستی در این کشور هستند

نماینده مردم بوئین زهرا در مجلس شورای اسلامی گفت: مرگ جورج فلوید به دست یک پلس بیانگر نهادینه شدن دیدگاه نژاد پرستی در میان دولتمردان آمریکا است.
سیاست‌گذاران آمریکا به دنبال گسترش نژاد پرستی در این کشور هستند نماینده مردم بوئین زهرا در مجلس شورای اسلامی گفت: مرگ جورج فلوید به دست یک پلس بیانگر نهادینه شدن دیدگاه نژاد پرستی در میان دولتمردان آمریکا است. https://cdn.icana.ir/d/019/44073.jpg سیاست‌گذاران,آمریکا,به,دنبال,گسترش,نژاد,پرستی,در,این,کشور,هستند Icana

روح‌الله عباسپور در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، به اعتراضات خیابانی این روزهای مردم آمریکا که به دنبال کشته شدن "جورج فلوید" سیاه پوست اشاره کرد و گفت: اقدام بیرحمانه‌ پلیس آمریکا که منجر به کشته شدن جورج فلوید شده است؛  حرکت قبیح و ناجوانمردانه‌ای بود که باعث برانگیخته شدن احساست مردم این کشور شد.

وی در ادامه افزود: ناگفته نماند که اینگونه برخوردها هم برای نخستین بار در آمریکا اتفاق نیفتاده است؛ چرا که این  رخدادها در آمریکا بدعت شده است.

نماینده مردم بوئین زهرا به شدت نژادپرستی در میان سیاستگذاران آمریکا اشاره و اظهار کرد: از نگاه سیاستگذاران آمریکا  افراد سفید پوست‌ از سیاه پوست‌ها برتری دارند که شوربختانه این مسئله هم مربوط به حال حاضر نمی‌شود، زیرا این عمل فاشیستی به سالیان دور و دراز در این کشور بازمی‌گردد.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم افزود: وقتی پلیس یک جامعه‌ای اینچنین در مقابل رسانه‌ها به سهولت فردی  را می کشد و پس از یک روز از این اقدام از زندان آزاد می‌شود، بیانگر نهادینه شدن مبحث نژاد پرستی در میان دولتمردان آمریکا است.

 عباسپور با اشاره به این مسئله که دولتمردان آمریکا داعیه‌دار حقوق بشر هستند، اظهار کرد: دولتمردان آمریکا باوجود اینکه شعار دموکراسی و دفاع از حقوق بشر سر می‌دهند و برابری افراد از برخورداری امکانات هم از اصول اساسی دموکراسی بوده، اما متاسفانه همگان شاهد این هستیم که عمده درآمدها و سرمایه‌های آمریکا در اختیار یک عده خاصی قرار گرفته است.

وی در ادامه افزود: مردم انتقادهای جدی از هئیت حاکمه آمریکا دارند و اساسی‌ترین آن هم این بوده که چرا فرصت‌های موجود عادلانه در اختیار آحاد جامعه قرار  نمی‌گیرد  و همه این مسائل باعث نهادینه شدن کینه‌هایی در وجود مردم این کشور شده بود که امروزه شرایط  خیزش خیابانی را فراهم کرده است./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet