خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1399/03/17 15:36:00
سرویس سیاسی
ایزدخواه:

وابستگی کشور به نفت باید به کلی قطع شود

نماینده مردم تهران، ری و شمیرانات معتقد است که برای قطع وابستگی اقتصادی کشورمان به نفت باید همه ظرفیت‌ها موجود کشور را فعال کرد.
وابستگی کشور به نفت باید به کلی قطع شود نماینده مردم تهران، ری و شمیرانات معتقد است که برای قطع وابستگی اقتصادی کشورمان به نفت باید همه ظرفیت‌ها موجود کشور را فعال کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/202005101575081028.jpg وابستگی,کشور,به,نفت,باید,به,کلی,قطع,شود Icana

روح‌الله ایزدخواه در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به سخنان ریاست مجلس مبنی بر اینکه استقلال بودجه از درآمدهای نفتی خواسته همه مردم و مسئولان، قبل از تحریم های نفتی دشمن بوده و باید در دستور کار قرار گیرد، گفت: دیگر زمان کاهش وابستگی اقتصاد کشور به نفت گذشته است و معتقدم که وابستگی ما به نفت باید به کلی قطع شود.

 وی در ادامه افزود: اقتضائات امروز ثابت کرده که دیگر نفت برای ما کارساز نیست و زودتر از این‌ها باید به قطع وابستگی کشورمان به نفت اقدام می‌کردیم که این راه حل  خاص خود را دارد و آن هم اصل بر تولید، صادرات غیر نفتی و آزاد کردن ظرفیت اقتصادی در کشور است.

نماینده مردم تهران، ری و شمیرانات به احیا ظرفیت‌های موجود در کشور برای قطع وابستگی اقتصاد کشور به نفت اشاره و تاکید کرد: بسیاری از ظرفیت‌های اقتصادی در کشور وجود دارد که هنوز آنها را آزاد نکرده‌ا‌یم و باید این ظرفیت‌ها احیا شود تا بتوانیم اقتصادمان را از وابستگی به نفت دور کنیم.

وی در ادامه افزود: در این سال‌های اخیر صادرات ما با کشورهای همسایه بسیار ضعیف بوده و آن را باید احیا کنیم؛ چرا که استفاده از این ظرفیت‌ها باعث می‌شود که نیاز به نفت نداشته باشیم.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه چرا در این سال‌های اخیر فکری به حال رهایی وابستگی اقتصاد کشورمان به نفت نشده، اشاره و اظهار کرد: تفکر جریانی پس از جنگ شکل گرفت و آن هم این بود که کشور ما چیزی جز از خام فروشی ندارد؛ لذا باید به معادلات جهانی تن داد تا جایگاه خود را در حد خام فروشی نگه داریم.

ایزدخواه در ادامه افزود: قطع وابستگی اقتصاد ما به نفت الزامیست که سالها پیش به آن رسیدیم، اما آقایان ترمز کشیدند و آن را اجرایی نکردند و در حال حاضر هم شاهد هستند که دنیا چگونه با ما رفتار می‌کند./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet