هدر موبایل
1399/03/13 23:19:11
سرویس فرهنگی
زاهدی مطرح کرد

امام خمینی(ره) بنیانگذار و معمار حکومت اسلامی در عصر جدید

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس امام خمینی(ره) بنیانگذار و معمار حکومت اسلامی در عصر جدید خواند.
امام خمینی(ره) بنیانگذار و معمار حکومت اسلامی در عصر جدید نماینده مردم کرمان و راور در مجلس امام خمینی(ره) بنیانگذار و معمار حکومت اسلامی در عصر جدید خواند. https://cdn.icana.ir/d/019/201806108566902811.jpg امام,خمینی(ره),بنیانگذار,و,معمار,حکومت,اسلامی,در,عصر,جدید Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت،  محمدمهدی زاهدی نماینده مردم کرمان و راور  در مجلس شورای اسلامی طی پیامی 14 خرداد سالروز رحلت بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران را تسلیت گفت.

متن این پیام به شرح ذیل است:

۱۴ خرداد ماه هر سال یادآور فقدان رهبری عالم، فقیهی جامع الاطراف و اندیشمندی دوراندیش است که توانست با ارائه جنبه‌های مختلف اندیشه سیاسی اسلام و لحاظ قرار دادن شرایط زمانی، پایه گذار حکومتی اسلامی در عصر جدید باشد که امروز اندیشه های آن مرزهای جغرافیایی را درنوردیده و در عمق جان و کُنه فکری ملّت‌ها و اندیشمندان دنیا نشسته است.

  تبیین ویژگی های حکومت اسلامی و حقوق متقابل مردم و حاکمیت نسبت به هم و ارائه ادلّه های عقلی و نقلی در باب ولایت فقیه و تأکید بر دو شرط اساسی فقاهت به معنای علمِ به قوانین الهی و عدالت برای رهبری حکومت اسلامی و تبیین حقوق مردم در آزادی های اساسی و نحوه اتصال دین و سیاست منجر به ارائه نسخه و الگویی جامع و کارآمد از یک حکومت مردم سالار دینی شد.

یاد و خاطره معمار کبیر انقلاب و همه شهدا از جمله شهدای ۱۵ خرداد را گرامی داشته و بر خود تکلیف می دانیم که در به ثمر نشاندن و شکوفایی آرمان‌های امام راحل تا پای جان مجاهدت نماییم.

محمّد مهدی زاهدی

 نماینده مردم شریف کرمان و راور/

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet