خبرگزاری خانه ملت

ولادت حضرت امام رضا (ع)
1399/03/13 20:54:14
سرویس سیاسی
موسوی لارگانی:

ساده زیستی امام خمینی(ره) الگوی رهبران جهان است

موسوی لارگانی محافظ بیت امام خمینی (رحمة الله علیه) گفت: ظاهر ساده حسینیه جماران موجب تعجب همگان می شود،به گونه ای که  افرادی که موفق به بازدید از این حسینیه می شوند از سادگی آن شگفت زده شده و برای آنها این سوال خواهد شد که چگونه فردی که با نهیب وی، آمریکا به لرزه می افتد، این گونه ساده زیست بود؟
ساده زیستی امام خمینی(ره) الگوی رهبران جهان است موسوی لارگانی محافظ بیت امام خمینی (رحمة الله علیه) گفت: ظاهر ساده حسینیه جماران موجب تعجب همگان می شود،به گونه ای که  افرادی که موفق به بازدید از این حسینیه می شوند از سادگی آن شگفت زده شده و برای آنها این سوال خواهد شد که چگونه فردی که با نهیب وی، آمریکا به لرزه می افتد، این گونه ساده زیست بود؟ https://cdn.icana.ir/d/019/201902102398079200.jpg ساده,زیستی,امام,خمینی(ره),الگوی,رهبران,جهان,است Icana

سیدناصر موسوی لارگانی عضو هیات رئیسه مجلس یازدهم در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت،  در تشریح خاطره ای از امام خمینی (رحمة الله علیه)، گفت: بنده در سال ۱۳۶۲ به مدت ۶ ماه توفیق خدمت در بیت حضرت امام رحمة الله علیه را داشته و جزو محافظان منطقه جماران بودم، همچنین در 16 دیدار ایشان به عنوان محافظ در زیر جایگاه و درب ورودی حسینیه جماران خدمت کردم.

 نماینده مردم فلاورجان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه یکی از ماه های خدمت بنده مصادف با ماه مبارک رمضان بود، افزود: از آنجایی که حضرت امام رحمة الله علیه مرجع عالیقدر جهان تشیع بوده و در سطح دنیا مقلد داشت، به صورت عملی درس های به مسلمانان جهان به ویژه علما و ائمه جماعت می‌آموختند.

وی به یکی از خاطرات خود از امام خمینی(ره)اشاره کرد و ادامه داد: امام خمینی در ماه مبارک رمضان هنگام برگزاری نماز به منظور رعایت حال روزه داران، تسبیحات اربعه در رکعت های سوم و چهارم را به جای سه مرتبه یک مرتبه قرائت کرده و قنوت نماز را به ذکر صلواتی بر محمد و آل محمد خلاصه می کردند همچنین در هنگام سلام نماز، تنها آخرین سلام را به جا می آوردند.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم اضافه کرد: در اسلام تاکید شده است که امام جماعت باید به شرایط مامومین توجه کرده و مراعات حال آنها را کند، زیرا برخی افراد به دلیل مشکلات جسمی توانایی رکوع و سجده طولانی را ندارند که امام این درس را به صورت عملی به ائمه جمعه آموختند.

وی ساده زیستی امام(ره) را یکی دیگر از ویژگی های ایشان برشمرد و یادآور شد: ظاهر ساده حسینیه جماران موجب تعجب همگان می شد، به گونه ای که  افرادی که موفق به بازدید از این حسینیه می شدند از سادگی آن شگفت زده شده و برای آنها این سوال به وجود می آمد که چگونه فردی که با نهیب وی، بدن آمریکا به لرزه می افتد، این گونه ساده زیست است؟

عضو هیات رئیسه مجلس به یکی دیگر از خاطرات خود از امام خمینی(ره)اشاره کرد و گفت: ایشان با پاسدارانی که در جماران خدمت می‌کردند، بسیار مهربان بودند به گونه‌ای که در یکی از شب ها که یکی از نگهبان ها حین ماموریت بخواب رفته بود، ایشان وی را بیدار کرده و سلاح را از او گرفتند و فرمودند که "شما استراحت کنید و من نگهبانی می دهم".

موسوی لارگانی ادامه داد: ایشان توجه ویژه ای به خانواده داشتند و زمان بسیاری برای بازی با نوه ها صرف می کردند که این امر در کمتر خانواده‌‌ای دیده می‌شود./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet