هدر موبایل
1399/03/16 09:24:57
سرویس سیاسی
شریعتی نیاسر در تشریح بازدید از غیزانیه:

گزارش تخلفات انجام شده در خصوص آب غیزانیه به مجلس ارسال می‌شود/ اقدام ناپسند شرکت نفت در استفاده از آب آشامیدنی مردم

نماینده مردم تهران در مجلس گفت:پروژه آبرسانی در ۳ فاز تعریف شده اما فازبندی به اطلاع مردم نرسیده و اگر فاز اول پروژه آبرسانی به اتمام برسد، مشکلات بخش‌هایی از روستاها همچنان باقی می‌ماند.
گزارش تخلفات انجام شده در خصوص آب غیزانیه به مجلس ارسال می‌شود/ اقدام ناپسند شرکت نفت در استفاده از آب آشامیدنی مردم نماینده مردم تهران در مجلس گفت:پروژه آبرسانی در ۳ فاز تعریف شده اما فازبندی به اطلاع مردم نرسیده و اگر فاز اول پروژه آبرسانی به اتمام برسد، مشکلات بخش‌هایی از روستاها همچنان باقی می‌ماند. https://cdn.icana.ir/d/019/202005108140733082.jpg گزارش,تخلفات,انجام,شده,در,خصوص,آب,غیزانیه,به,مجلس,ارسال,می‌شود/,اقدام,ناپسند,شرکت,نفت,در,استفاده,از,آب,آشامیدنی,مردم Icana

مالک شریعتی نیاسر در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در خصوص سفر تعدادی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی به مناطق محروم استان خوزستان، اظهار داشت: در روز ۱۴ خردادماه که توفیق زیارت مرقد امام خمینی (ره) به دلیل شیوع ویروس کرونا وجود نداشت، یکی از مسائل جدی مدنظر حضرت امام خمینی(ره)؛ یعنی پیگیری امور محرومان و مستضعفان را در دستور کار قرار دادیم.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه سفر تعدادی از نمایندگان مجلس به خوزستان با دعوت آقای یوسفی نماینده اهواز انجام شد، بیان کرد: از مناطق مختلف اهواز که دچار مشکل هستند بازدیدی داشتیم و از محلات «منبع‌آب» و «حصیرآباد» و منطقه محروم «غیزانیه» بازدید کردیم و پس از بررسی و مشاهده مشکلات، با مردم نیز صحبت کردیم.

وی با بیان اینکه برخی مسئولان در بازدید حضور داشتند ولی استاندار خوزستان از ظهر به این جمع اضافه شد، افزود: برای جمع‌بندی بازدید و مباحثی که مطرح شد، جلسه‌ای در استانداری برگزار و مشکلات آبرسانی به مناطقی از اهواز نیز مطرح شد.

شریعتی نیاسر ادامه داد: بحث اصلی مدنظر ما این بود که پروژه آبرسانی در ۳ فاز تعریف شده اما فازبندی صادقانه به اطلاع مردم نرسیده است. در این شرایط اگر فاز اول پروژه آبرسانی به اتمام برسد، مشکلات بخش‌هایی از روستاها همچنان باقی مانده و مطالبات آن‌ها باقی می‌ماند و ممکن است اعتمادشان خدشه دار شود.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی گفت: پس از گفت‌وگو با مردم و نیروهای جهادی دریافتیم که با تدابیر خیلی ساده مانند اضافه کردن تانکرهای تملیکی آبرسانی بخشی از مشکلات آب آشیامیدنی قابل حل است. همچنین تامین پمپ های جدید و افزودن ژنراتورهای برق که میزان آبرسانی را افزایش دهد، می‌تواند به حل مشکلات کشور کمک کند. نشتی‌گیری‌ها در مسیر آبرسانی نیز می‌تواند به حل بخشی از مشکلات کمک کند.

وی با بیان اینکه برخی دستگاه‌ها مانند مجموعه وزارت نفت می‌توانند به حل مشکلات آبرسانی کمک کند، افزود: پتروشیمی‌ها از انشعاب آب تصفیه شده‌ای که می‌برند، می‌توانند به روستاها بدهند. برخی تدابیر ساده‌ می‌تواند به صورت کوتاه‌مدت مشکلات آب آشامیدنی این بخش از خوزستان را حل کند. همچنین مشکل اصلی از ابتدای سال 99 حذف آبرسانی به دامداری ها از سوی جهادکشاورزی بوده که 50% به مشکلات افزوده است.

شریعتی نیاسر ادامه داد: منابع مالی که برای آب و فاضلاب استان خوزستان در نظر گرفته شده، ناکافی نبوده اما سوال جدی ما، نحوه هزینه‌کرد این منابع است که همچنان این مشکلات باقی مانده است. در این زمینه مقرر شد گزارشی از نحوه هزینه کرد اعتبارات آب و فاضلاب از طریق نمایندگان اهواز به مجلس ارائه شود. آقای متفکر آزاد عضو هیات رئیسه مجلس در این جلسات حضور داشتند و می‌توانند در این زمینه به حل مشکلات کمک کنند.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: یکی از مسائلی که با گزارش‌های مردمی من متوجه شدم، اتفاق خیلی زشتی بود که شرکت نفت از انشعاب آب روستایی به صورت غیرمجاز برای رفع نیازهای خود استفاده می‌کرد که این موضوع با وجود بحران آب در منطقه بسیار کار ناپسندی بود.

وی افزود: من در جلسه روز گذشته نسبت به این موضوع اعتراض کردم، اما مسئولان ابتدا انکار کردند، هم نماینده شرکت نفت و هم استاندار از این موضوع نامطلع بودند که با آدرس دقیقی که ارائه کردم، نهایتا پذیرفتند و گفتند این اقدامِ یکی از پیمانکاران بوده است. البته برای ما فرقی ندارد و باید مسئولان مراقبت می‌کردند تا چنین اتفاقی رخ ندهد. شرکت نفت باید به مردم کمک کند نه اینکه به مشکلات مردم اضافه کند. مقرر شد این موضوع پیگیری شود و گزارش برخورد با خاطیان احتمالی را به مجلس ارائه کنند.

وی افزود: بنای مجلس یازدهم این است که نماینده مجلس برای پیگیری مسائل محلی و منطقه‌ای تنها نباشند و کل مجلس پشتوانه‌ای برای نمایندگان مناطق مختلف باشد. با اولویت بندی مسائل مختلف کشور که اهواز یکی از اولویت‌های مهم است، مجلس بصورت کامل از حل مشکلات کشور پشتیبانی می‌کند و اجازه نمی‌دهد درگیری با مسائل محلی، مانعی برای انجام وظایف ملی نمایندگان نشود و این موضوع به نفع مردم و مجلس است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet