ولادت حضرت امام رضا (ع)
1399/03/17 09:11:50
سرویس سیاسی
/مجلس تحول خواه/

موسوی: تحول خواهی مجلس، فرهنگ را از مظلومیت خارج می کند

نماینده مردم تهران در مجلس تاکید دارد،  تحول اقتصادی و فرهنگی باید در اولویت مجلس قرار گیرد تا جهش تولید رقم بخورد و فرهنگ از مظلومیت خارج شود.
موسوی: تحول خواهی مجلس، فرهنگ را از مظلومیت خارج می کند نماینده مردم تهران در مجلس تاکید دارد،  تحول اقتصادی و فرهنگی باید در اولویت مجلس قرار گیرد تا جهش تولید رقم بخورد و فرهنگ از مظلومیت خارج شود. https://cdn.icana.ir/d/019/202006103740673977.jpg موسوی:,تحول,خواهی,مجلس،,فرهنگ,را,از,مظلومیت,خارج,می,کند Icana

سیدنظام الدین موسوی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به تاکیدات مقام معظم رهبری بر تحولگرایی، گفت: مقام معظم رهبری به تفصیل در بیانات خود در روز 14 خرداد به مناسبت سالگرد ارتحال حضرت امام، موضوع تحول و شاخص های تحول را فرمودند.

وی ادامه داد: همچنین در پیامشان به افتتاحیه مجلس یازدهم دو موضوع را اولویت اصلی اقتصاد و فرهنگ کشور را بر شمردند، بر این اساس  اگر این دو پیام را کنار هم قرار دهیم، مشخص می شود که مجلس باید در دو حوزه اقتصادی و فرهنگی با کمک سایر قوا رقم بزند.

این نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس، در مجلس اظهار داشت: در گام نخست اقتصادی با وجود پیشرفت هایی که رقم خورده است، اما بنا به دلایل مختلف مخصوصا در حوزه معیشتی مردم دچار مشکل هستیم، ساختارهای اقتصادی مان بعضا مشکل دارد، نا کارآمدی در بعضی حوزه ها وجود دارد، در بعضی حیطه ها خلأ قانون گذاری داریم و در برخی موارد تعارض قوانین را شاهد هستیم همچنین در بخشی هایی درگیر مفسده هستیم.

وی بیان داشت: اگر بخواهیم به اقتصاد پویایی که بتواند مسائل معیشتی مردم را در دل خود حل کند برسیم نیازمند به برنامه ریزی است، خوشبختانه طیف اکثریت نیروهای انقلابی در مجلس از قبل از شروع دوره یازدهم، روی مسائل اقتصادی کارهای خوبی انجام دادند، شعار ما نجات اقتصاد ایران بود. بر اساس اطلاعاتی که کسب کرده ام نمایندگان مجلس کارهای خوبی انجام داده اند.

این نماینده اصولگرای مجلس عنوان کرد: اصلاح نظامات اقتصادی کشور در حوزه بانکی، مالیاتی، مسائل مربوط به خودرو، مسئله مسکن و مسائلی که بخش عمده مردم با آن در گیر هستند، در دستورکار است، برای این موارد باید برنامه کوتاه مدت و بلند مدت داشت تا فشار بر مردم کاهش پیدا کند.

موسوی با بیان اینکه می توان با کمک دولت به این مهم دست پیدا کرد: در قالب ارائه لایحه از سوی دولت، نظارت بر دستگاه های اجرایی، تصویب قوانین جدید خلأ های موجود برطرف شود.رفع موانع تولید باید در صدر برنامه های مجلس قرار گیرد که با همکاری دولت باید عملیاتی شود.

وی گفت: سال گذشته رونق تولید با وجود همه فشارها و تحریم ها رقم خورد البته تغییرات عمده بود اما نشان داد اگراراده ای باشد می توان در مسیر تولید کارهای بزرگی انجام داد و جهش تولید را رقم زد.

این نماینده تهران تاکید کرد: در مسئله فرهنگی نیز باید اقداماتی صورت گیرد، مقام معظم رهبری تاکید دارند حوزه فرهنگ مظلوم واقع شده است اگر در این زمینه گامی برداشته می شود عموما مباحث سلبی است، ما فرهنگ را در حوزه های سلبی تعریف کردیم در حالی که فرهنگ حوزه ایجابی است، معتقدیم بنیان های فرهنگی ایران و اسلامی آنقدر قوت دارد که می تواند تحولات تمدنی را رقم بزند.

این نماینده مجلس  اظهار داشت: وقتی به چنین باوری اعتقادی داریم به طور طبیعی باید از این مبانی استفاده کنیم باید فرهنگ را از مظلومیت در بیاد و در حوزه های ایجابی و محتوایی مخصوصا در فضاهای مجازی کار کرد و به صاحبان فرهنگ و اندیشه یاری داد تا بتوانند در این زمینه موفق باشند و تولید کند در سال جهش تولید فقط در راستای تولیدات اقتصاد نیست بلکه باید در فرهنگ هم تولید داشتیم، اگر بتوانیم تولیدات فرهنگی قوی و فاخر را بالا ببریم می توانیم دغدغه ها و نگرانی هایی که در حوزه فرهنگ وجود دارد را رفع کنیم./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet