هدر موبایل
1399/03/17 11:07:58
سرویس اقتصادی
عنابستانی مطرح کرد:

مهار فعالیت سوداگرانه بازار مسکن با اجرای مالیات بر عایدی سرمایه

نماینده مردم سبزوار در مجلس گفت: اگر دستگاه های مرتبط موضوع مالیات بر عایدی سرمایه مسکن را در دستور کار خود قرار دهند، تلاطم بازار کاهش یافته و پایه درآمدی دولت از این حوزه افزایش خواهد یافت. این اقدام موجب می شود که فعالیت سوداگرایانه و سرمایه ای در بازار مسکن کاهش یابد.
مهار فعالیت سوداگرانه بازار مسکن با اجرای مالیات بر عایدی سرمایه نماینده مردم سبزوار در مجلس گفت: اگر دستگاه های مرتبط موضوع مالیات بر عایدی سرمایه مسکن را در دستور کار خود قرار دهند، تلاطم بازار کاهش یافته و پایه درآمدی دولت از این حوزه افزایش خواهد یافت. این اقدام موجب می شود که فعالیت سوداگرایانه و سرمایه ای در بازار مسکن کاهش یابد. https://cdn.icana.ir/d/019/202005101593836878.jpg مهار,فعالیت,سوداگرانه,بازار,مسکن,با,اجرای,مالیات,بر,عایدی,سرمایه Icana

علی اصغر عنابستانی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به ضرورت اجرای سیاست های مالیاتی در بازار مسکن، گفت: پایه های مالیاتی در شرایط کنونی عمدتا بر دو بخش مالیات بر درآمد مستقیم و مالیات بر ارزش افزوده مستقر است، این مسئله موجب شده که فشار اقتصادی زیادی به بخش های تولیدی وارد شود.

خانه مسکن

نماینده مردم سبزوار، جغتای و جوین در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در حالی که در اغلب کشورهای دنیا، مالیات از بخش های غیرمولد و سرمایه راکد اخذ شده و از بخش های مولد مالیات کمتری دریافت می شود.

وی گفت: مالیات بر زمین، مالیات بر عایدی سرمایه، مالیات بر خانه های خالی، مالیات بر سودسپرده و مالیات بر معادن متروکه از بخش های غیرمولد است که می توان از آن ها مالیات اخذ کرد.

با مالیات از بخش های غیرمولد و سرمایه راکد، جلوی رکود سرمایه گرفته می شود

عنابستانی افزود: با مالیات از بخش های غیرمولد و سرمایه راکد، جلوی رکود سرمایه گرفته شده و سرمایه های انباشت به سمت تولید و فعالیت های مولد اقتصادی هدایت می شود.

وی گفت: ساختار مالیاتی کشورمان کاملا برعکس آن چیزی است که باید باشد و همین ساختار مالیاتی است که موجب تشدید تورم، کاهش ارزش پول ملی و تلاطم در بازار مسکن شده است.

دستگاه های مرتبط اجرای مالیات بر عایدی سرمایه مسکن را در دستور کار خود قرار دهند

این نماینده مردم در مجلس یازدهم گفت: اگر دستگاه های مرتبط اجرای مالیات بر عایدی سرمایه مسکن را در دستور کار خود قرار دهند، تلاطم بازار کاهش یافته و پایه درآمدی دولت از این حوزه افزایش خواهد یافت. از طرف دیگر این اقدام موجب می شود که فعالیت سوداگرانه و سرمایه ای در بازار مسکن کاهش یابد.

وی افزود: در هیچ کشوری اجازه نمی دهند که افراد یک مسکن را خریداری کرده و بعد از مدتی آن را با سود بسیار بالا به دیگران بفروشند، در آن کشورها این افراد باید از محل سود خود مالیات های سنگینی را پرداخت کنند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet