هدر موبایل
1399/03/18 15:43:00
سرویس فرهنگی
نماینده مردم میاندوآب در مجلس خبر داد

شناسایی 4 میلیون زن سرپرست خانوار در کشور / بهبود وضعیت معیشتی زنان سرپرست خانوار در اولویت مجلس

نماینده مردم میاندوآب در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه امروز در کشور ۴ میلیون بانوی سرپرست خانوار وجود دارد، گفت: یکی از اولویت‌های مجلس در حوزه اجتماعی بهبود وضعیت معیشتی زنان سرپرست خانوار است.
شناسایی 4 میلیون زن سرپرست خانوار در کشور / بهبود وضعیت معیشتی زنان سرپرست خانوار در اولویت مجلس نماینده مردم میاندوآب در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه امروز در کشور 4 میلیون بانوی سرپرست خانوار وجود دارد، گفت: یکی از اولویت‌های مجلس در حوزه اجتماعی بهبود وضعیت معیشتی زنان سرپرست خانوار است. https://cdn.icana.ir/d/019/202006107052714066.jpg شناسایی,4,میلیون,زن,سرپرست,خانوار,در,کشور,/,بهبود,وضعیت,معیشتی,زنان,سرپرست,خانوار,در,اولویت,مجلس Icana

مهدی عیسی زاده در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت اولویت‌های امروز مجلس در حوزه اجتماعی را مأموریت‌های بسیار مهمی برشمرد که کلیت مجلس باید به آن توجه داشته باشد و اظهار کرد: رفاه عموم مردم یکی از اصلی‌ترین مسائلی است که مجلس یازدهم این موضوع را پیگیری خواهد کرد.

نماینده مردم میاندوآب در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه اشتغال جوانان نیز موضوع بعدی است که مجلس به ویژه کمیسیون اجتماعی مجلس یازدهم باید به آن ورود کند، افزود: موضوع بیکاری یکی از معضلاتی است که امروز اکثر خانواده‌های ایرانی از آن رنج می‌‎برند.

وی با اشاره به آمار بالای جوانان در سن و سال ازدواج، یادآور شد: در حال حاضر 15 میلیون جوان در سن و سال ازدواج در کشور داریم که برنامه روشنی برای تسهیل ازدواج جوانان از طرف دولت دیده نمی‌شود که این مهم آزاردهنده است.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: از سوی دیگر آمار جوانان بیکار نیز امروز به هفت میلیون رسیده است که این آمار نیز برای کشوری با چنین ظرفیت‌هایی خوشایند نیست.

عیسی زاده، آمار زنان سرپرست خانوار در کشور را نیز 4 میلیون نفر عنوان و تأکید کرد: بهبود وضعیت معیشیتی زنان سرپرست خانوار نیز یکی دیگر از وظایف کمیسیون اجتماعی و مجلس یازدهم در دوره پیش رو است. امروز این آمار احصا شده و فقط نیازمند اجرای قوانین و  مقررات برای بهبود اوضاع هستیم.

این نماینده مردم در مجلس تأکید کرد: در اکثر این موارد قوانین و مقررات مناسبی وجود دارد و همچنین اطلاعات و آمار نیز در زمینه مسائل اصلی حوزه اجتماعی وجود دارد؛ بنابراین امروز ضرورت دارد که با نظارت دقیق دستگاه‌های اجرایی در این حوزه را وادار به اجرای قوانین در حوزه‌های اجتماعی کنیم./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet