خبرگزاری خانه ملت

هدر اصلی
1399/03/23 19:37:00
سرویس اجتماعی
خاتمی:

ضعف‌های نظام بهداشت و درمان آمریکا در رویارویی با بحران کرونا آشکار شد

نماینده مردمگلپایگان و خوانسار در مجلس یازدهم با بیان اینکه شیوع ویروس کرونا ضعف‌های نظام بهداشت و درمان آمریکا را آشکار کرد، گفت:خروج آمریکا از سازمان بهداشت جهانی با هدف تحت فشار قرار دادن این سازمان برای تحمیل آرای خود است.
ضعف‌های نظام بهداشت و درمان آمریکا در رویارویی با بحران کرونا آشکار شد نماینده مردمگلپایگان و خوانسار در مجلس یازدهم با بیان اینکه شیوع ویروس کرونا ضعف‌های نظام بهداشت و درمان آمریکا را آشکار کرد، گفت:خروج آمریکا از سازمان بهداشت جهانی با هدف تحت فشار قرار دادن این سازمان برای تحمیل آرای خود است. https://cdn.icana.ir/d/019/202005106815440197.jpg ضعف‌های,نظام,بهداشت,و,درمان,آمریکا,در,رویارویی,با,بحران,کرونا,آشکار,شد Icana

مسعود خاتمی در گفت‌ وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به خروج آمریکا از سازمان بهداشت جهانی، گفت: آمریکا همواره تلاش کرده با قطع بودجه و کمک‌های مالی خود، سازمان‌ها و نهادهای مختلف بین المللی را به منظور تحمیل آرای خودش تحت فشار قرار دهد. بر همین اساس رئیس جمهوری آمریکا در ادامه خروج سریالی از پیمان‌ها و نهادهای بین‌المللی، ضمن متهم کردن سازمان جهانی بهداشت به عدم استقلال عمل در برابر چین، تهدیده کرده که کمک مالی خود به این نهاد بین المللی را بطور کامل و برای همیشه قطع خواهد کرد.

خروج آمریکا از سازمان بهداشت جهانی تاثیری بر حوزه سلامت ایران نخواهد داشت

نماینده مردمگلپایگان و خوانسار در مجلس یازدهم با بیان اینکه خروج آمریکا از سازمان بهداشت جهانی تاثیری بر حوزه سلامت ایران نخواهد داشت، افزود: اگر سازمان بهداشت جهانی در مقابل تهدیدات آمریکا مقتدر عمل کند، معتقدم با همکاری دیگر کشورهای عضو هیچ مشکلی در فرآیند و فعالیت‌های این سازمان ایجاد نخواهد شد.

وی با اشاره به ناتوانی آمریکا در مقابل کرونا، اظهار کرد: ترامپ قبل از همه‌گیری و شیوع ویروس کرونا در کشورش، کشورهای درگیر به خصوص ایران را متهم به کم‌کاری، مخفی‌کاری و عدم ارائه اطلاعات درست در خصوص بیماری کوید 19 می‌کرد. اما با شیوع ویروس کرونا در ایالات متحده آمریکا، نبود آمادگی کافی سیستم بهداشت و درمانی این کشور برای رویارویی با چنین بحرانی کاملا محسوس بوده است.

نماینده مردم خوانسار و گلپایگان در مجلس یازدهم، با بیان اینکه همه‌گیری ویروس کرونا در آمریکا موجب شده تا این کشور فکر حمله مجدد بیوتروریستی را از سرش بیرون کند، تصریح کرد: با شیوع ویروس کرونا در ووهان چین، احتمال حمله بیوتروستی آمریکا بر علیه چین در رسانه‌ها مطرح شد، اما ترامپ پس شیوع ویروس کرونا در کشورش، چین را متهم به حمله بیوتروستی کرد. از این رو معتقدم این همه‌گیری تجربه تاریخی برای آمریکا به همراه داشت تا به دنبال حمله بیوتروریستی علیه کشوری نباشد چرا که ممکن است دامان خودش را بگیرد. 

به گزارش خبرگزاری خانه ملت ایالات متحده آمریکا، بزرگترین اهداکننده کمک مالی به سازمان جهانی بهداشت به شمار می‌آید؛ به‌طوری‌ که سال گذشته، ۴۰۰ میلیون دلار کمک مالی به این سازمان کرده است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet