هدر اصلی
1388/08/10 12:34:00
سرویس سیاسی
حداد عادل با اشاره به اختصاص بودجه برای براندازی نرم در ایران تاکید کرد:

فشار صهیونیسم در مدیریت و تصمیم‌گیری‌های کلان آمریکا

**"غلامعلی حدادعادل" تصویب بودجه‌ ۵۵ میلیون دلاری دولت آمریکا برای جنگ نرم در ایران را ناشی از فشار صهیونیسم در مدیریت و تصمیم‌گیری‌های کلان این کشور دانست.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، رییس کمیسیون فرهنگی در جمع خبرنگاران با اشاره به اهداف دولت آمریکا برای راه‌اندازی جنگ نرم در ایران گفت: برای استکبار بعد از جنگ تحمیلی این نتیجه بدست آمد که به جای حمله‌ نظامی باید به افکار و اعتقادات مردم ایران حمله کند که سلاح آن نیز رسانه و اینترنت است. همان‌طور که مقام معظم رهبری فرمودند این یک تهاجم فرهنگی است و تعبیر اولیه‌ای برای جنگ نرم بود.

حدادعادل در مورد پیام تصویب بودجه‌ 55 میلیون دلاری برای راه‌اندازی جنگ نرم در ایران افزود: در آمریکا دست‌های متعددی برای تصمیم‌گیری وجود دارد و با این کار فشار صهیونیسم در مدیریت و تصمیم‌گیری‌های کلان این کشور ظاهر می‌شود و در واقع شعار تغییر را بی‌اثر می‌کند.

وی در خصوص اقدام ایران برای مقابله با جنگ نرم اظهار داشت: ایران راه خود را ادامه می‌دهد و بر استقلال خود تاکید دارد و تکلیفش با هر حکومتی که مخالف استقلالش باشد روشن است.

رییس کمیسیون فرهنگی در مورد بحث فرهنگ در لایحه‌ هدفمند کردن یارانه‌ها گفت: موضوع هدفمندکردن یارانه‌ها باید روزی در این کشور صورت می‌گرفت و سال‌ها متخصصان اقتصادی بر ضرورت اجرای آن تاکید داشتند.

وی با بیان اینکه مساله‌ مهم در این میان شیوه‌ اجراست ، افزود: کمیسیون فرهنگی از آنجا که با اصل طرح موافق بود به آن رای داد و انتخاب بهترین شیوه را به کمیسیون ویژه و صحن مجلس واگذار کرد.  

حداد عادل با اشاره به درآمدزایی اجرایی این لایحه برای دولت گفت: طرح هدفمندکردن یارانه‌ها به همان اندازه که ممکن است تصور گرانی را ایجاد کند برای دولت نیز درآمد ایجاد می‌کند، و دولت این امکان را خواهد داشت که درآمد حاصله را با مدیریت مطلوب صرف کمک به کسانی کند که آسیب می‌بینند.

نماینده مردم تهران با بیان اینکه حذف دهک‌ها برای باز بودن دست دولت در توزیع یارانه‌ها است، اظهار داشت: هیچ دلیلی ندارد که قشرهای مرفه به همان اندازه‌ قشرهای آسیب‌پذیر بهره بگیرند.

وی افزود: هدف از حذف دهک‌ها این است که قشرهای مرفه هزینه‌های مصرف بالای خود را خود بپردازند و دولت نیز تلاش کند به باقی مردم که آسیب‌پذیرترند کمک کند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet