حلول ماه ربیع الاول
1388/08/10 12:59:00
سرویس صحن
کواکبیان در نطق میان دستور:

هدفمند کردن یارانه‌ها به همه پرسی گذاشته شود

**نماینده مردم سمنان در مجلس شورای اسلامی لایحه هدفمند کردن یارانه‌ها از مهمترین لوایح اقتصادی، سیاسی، اجتماعی و فرهنگی است که باید پس از تصویب نهایی در مورد آن همه پرسی صورت گیرد.

به گزارش خانه ملت، "مصطفی کواکبیان" روز یکشنبه در سخنرانی میان دستور گفت: در اصل 59 قانون اساسی تصریح شده در مسایل بسیار مهم اقتصادی، سیاسی، اجتماعی و فرهنگی مملکت که اعمال قوه مقننه از راه همه پرسی به آرای مردم صورت گیرد درخواست مراجعه به آرای عمومی باید به تصویب یک سوم نمایندگان مردم برسد، لایحه هدفمند کردن یارانه از مهمترین مسایل است.

وی خاطرنشان کرد: هدفمند کردن یارانه‌ها از این نظر اقتصادی است که آثار تورمی آن را بسیاری از اقتصاددانان تا 60 درصد پیش بینی می‌کنند، سیاسی است زیرا پیامدهای امنیتی و قضایی آن از هم اکنون بر هیچکس پوشیده نیست.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی سپس به آثار فرهنگی و اجتماعی لایحه هدفمند کردن یارانه‌‌ها پرداخت و افزود: اجتماعی است زیرا قطعا کاهش قدرت خرید مردم موجب افزایش شکاف طبقاتی خواهد شد. فرهنگی است زیرا می‌خواهید با اقتصاد دولتی و سرمایه سالاری دولت، مردم را به دنبال دولت کشانده و مناعت طبع آنان را زیر سوال ببریم.

وی پیشنهاد کرد: لایحه هدفمند کردن یارانه‌ها پس از تصویب نهایی به همه پرسی مردم گذاشته شود، اگر اکثر مردم پذیرفتند خوب خواست مردم است اگر نپذیرفتند ابتدا بیاییم زیرساخت‌های لازم را فراهم کنیم.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet