هدر موبایل
1388/08/10 13:51:00
سرویس صحن

تذکرات کتبی نمایندگان به رییس جمهوری و مسئولان اجرایی

**محمد دهقان عضو هیات رییسه مجلس شورای اسلامی تذکرات نمایندگان را در صحن علنی مجلس قرائت کرد.

به گزارش خبرنگار خانه ملت متن تذکرات نمایندگان به شرح زیر است:

علیخانی نماینده قزوین در مجلس به وزیر راه وترابری ؛تخصیص و اعتبار مورد نیاز و تسریع در اجرای دوخط نمودن جاده قزوین و آبیک و تامین اعتبار و در تسریع در آسفالت حسین‌آباد بخش طارم و سفلی در قزوین.

طاهرخانی نماینده تاکستان به رییس جمهور ؛خرید تضمینی کشمش به قیمت کارشناسی در شهرستان تاکستان.

دهقان نماینده چناران در مجلس به وزیر علوم ؛ پی‌گیری احداث دانشگاه صنعت و معدن گل‌بهار پس از سپری شدن دو سال از زمان کلنگ‌زنی .

شعبانی نماینده سنندج به رییس جمهور؛ در دستور رسیدگی به علت عدم اجرای ماده 52 در برنامه چهارم در حوزه سنندج، دیوان دره،‌کامیاران.

شعبانی و محمدی سنندج، مریوان به وزیر کشور در خصوص سرقت قرآن مسجد کانی مشکان.

ناصری طاهری، حسینی، نظری مهر و منصوری به وزیر جهاد کشاورزی؛ جلوگیری از واگذاری سویا به شرکت دانه روغنی.

قاسمی نماینده لاهیجان به رییس جمهور؛ دستور جلوگیری از عملکرد سیاسی برخی افراد.

زمانی، شعبانی، تجری، فلاحت‌پیشه، فدایی به رییس جمهور؛ دستور تعیین کمیته ویژه برای بررسی برگشت اعتبار یا عدم جذب بودجه‌های مصوب بودجه 1388 سفر استانی هیات دولت به استان کرمانشاه .

مرعشی نماینده رودبار به وزیر نفت؛ ضرورت گاز رسانی به روستاهای دیسکو،‌پاچنار و بعضی روستاهای دیر به وزیر راه و ترابری ضرورت احداث پل عابر پیاده در گنجه و جوین و پاچنار.

فلاحت‌پیشه، ثروتی، طاهرخانی، جهانگیرزاده، به وزیر کشاورزی جهت رسیدگی به آن دسته از بانک‌هایی که هنوز از اعطای مهلت یک ساله ناشی از خشکسالی خودداری نمودند.

فخرالدین دستغیب نماینده شیراز به رییس جمهور؛ دستور رسیدگی به اخذ شهریه اجباری ثبت نام از دانش‌آموزان روستاهای شیراز و دستور علت انحلال مدارس روستاها به بهانه طرح ساماندهی برخلاف اصل سی قانون اساسی.

عبداللهی نماینده کرمانشاه به وزیر راه‌وترابری؛ بررسی علت بی‌توجهی مسئولین ذی‌ربط نسبت به وقوع حوادث رانندگی و دستور پی‌گیری در این خصوص.

علی بنایی نماینده قم به وزیر راه و ترابری؛ تسریع در اجرای مصوبه هیات وزیران در دومین سفر استانی به قم در خصوص واگذاری پایانه‌های استان به گمرک استان قم.

کرمی نماینده سنندج در مجلس به رییس جمهور؛ دستور برخورد قاطع با ارائه دهندگان آمار غلط در صداو سیما در خصوص میزان برگشت اعتبارات سازمان نوسازی مدارس کشور.

ترابی نماینده شهر کرد در مجلس به رییس جمهور؛ دستور رسیدگی به بازنشستگان ذوب آهن از طریق صندوق فولاد قانون خدمات کشوری به بیمه درمانی .

حیات مقدم نماینده ماهشهر در مجلس به وزیرنفت؛ پاسخگویی به علت عزل مدیران ارشد و کارآمد این وزارت در استان.

امینی نماینده کرمانشاه در مجلس به وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی؛ رسیدگی به وضعیت نامناسب فضای اوژانس بیمارستان امام رضا(ع).

یحیی‌زاده نماینده تفت در مجلس به وزیرخارجه؛ جلوگیری از واگذاری زمین ده هزار متری به سفارت آلمان قبل از تصحیح سیاست‌های این کشور در قبال ایران.

موسوی نماینده آبادان در مجلس به رییس جمهور؛ دستور پی‌گیری تقدیم لایحه اصلاحی به منظور رفع ممنوعیت کالاهای حامل مسافر از مناطق آزاد تجاری صنعتی آبادان، خرمشهر، جلفاو بندر انزلی و همسانی با سایر مناطق آزاد تجاری .

یوسف نژاد نماینده ساری در مجلس به رییس جمهور؛ دستور رسیدگی به خسارت مالی و جانی در سیل اخیر در روستاهای لالینو داراب کلا به وزیر راه و ترابری رسیدگی به تامین اعتبار برای جاده برای دسترسی به جاده تولوبار به وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی رسیدگی به تامین اعتبار برای کتابخانه‌های عمومی دودانگه .

محمدی مریوان در مجلس به وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات؛ برقراری ارتباط خطوط تلفنی روستای کردستان که به علت عدم تجهیز سیستم قطع شده است.

حسین‌نژاد نماینده شیروان در مجلس به وزیر ارتباطات، فناوری اطلاعات؛ بررسی علت عدم پوشش تلفن همراه در  70 درصد از مناطق بخش سرحد.

سنایی نماینده نهاوند به وزیر صنایع و معادن؛ تبدیل نمایندگی صنایع و معادن شهرستان به اداره مستقل و احداث ساختمان برای آن.

دهقان نماینده چناران، در مجلس به رییس جمهور و وزیرکشور؛ برخورد مناسب با سازمان آب منطقه‌ای خراسان رضوی به خاطر تخریب پل‌های عبوری باغات در روستاهای کن و ... بدون اخطار به باغداران،عدم امکان مردم به عبور مردم برای باغات خود.

 جهانگیرزاده و قاضی‌پور نمایندگان ارومیه به وزیر راه و ترابری؛ پی‌گیری عدم پیشرفت راه‌آهن مراغه به ارومیه در قطعه 5 الف ، رسیدگی به وضعیت کشاورزان خسارت دیده به باغات ارومیه در اثر بارش باران.

همچنین مجمع نمایندگان استان گلستان به سید نجیب حسینی  به علت ارتحال ابوی ایشان تسلیت عرض کردند

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet