شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1399/03/24 08:45:00
سرویس اقتصادی
عباسپور مطرح کرد

مردودی دولت در تولید مسکن و نظارت بر بازار

نماینده مردم بویین زهرا و آوج در مجلس، از عملکرد دولت در تولید مسکن و نظارت بر بازار انتقاد کرد.
مردودی دولت در تولید مسکن و نظارت بر بازار نماینده مردم بویین زهرا و آوج در مجلس، از عملکرد دولت در تولید مسکن و نظارت بر بازار انتقاد کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/44073.jpg مردودی,دولت,در,تولید,مسکن,و,نظارت,بر,بازار Icana

روح الله عباسپور در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با انتقاد از افزایش چشمگیر قیمت مسکن در کشور، گفت: در شرایط کنونی هزینه هنگفتی به مردم در حوزه مسکن تحمیل می شود و دولت تنها در حد شعار به برنامه های خود برای مدیریت بازار بسنده کرده است. دولت پروژه مسکن مهر را به درستی اجرایی نکرد و وعده اجرای طرح مسکن اجتماعی را مطرح کرد.

خانه مسکن

نماینده مردم بویین زهرا و آوج در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: متأسفانه طرح مسکن اجتماعی نیز مانند دیگر برنامه های دولتی به هیچ وجه محقق نشد و این مسئله موجب شد که بازار مسکن با یک کمبود شدید در عرصه تولید مسکن مواجه شود.

دولت در حوزه مسکن هیچ توفیقی نداشته است

وی با بیان اینکه دولت در حوزه مسکن هیچ توفیقی نداشته است، گفت: به نظر من یکی از دلایل تشدید رکود اقتصادی در کشور، تعطیلی بخش ساخت و ساز مسکن است، اگر بخش تولید مسکن به تحرک در بیاید، 400 نوع صنعت فعال خواهد شد و این مسئله موجب شکوفایی اقتصادی و کاهش میزان بیکاری در کشور می شود.

دولت نه در تولید مسکن و نه در نظارت بر قیمت مسکن هیچ کنترلی نداشته است

عباسپور افزود: متأسفانه دولت نه در تولید مسکن و نه در نظارت بر قیمت مسکن هیچ کنترلی نداشته است، از طرفی بازار مسکن در شرایط کنونی به صورت گسترده تحت تأثیر فضاهای مجازی و قیمت های ساختگی است که در این عرصه نیز کنترل و نظارتی جدی وجود ندارد.

مدیریت بازار مسکن نیازمند تعیین قیمت به صورت منطقه ای است

وی با اعلام اینکه مدیریت بازار مسکن نیازمند تعیین قیمت به صورت منطقه ای است، افزود: وقتی قیمت مسکن در هر منطقه ای اعلام شود، آن زمان می توان با استفاده از نیروهای نظارتی مانند سازمان تعزیرات بر روند خرید و فروش معاملات مسکن نظارت کرد./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet