خبرگزاری خانه ملت

ولادت امام علی النقی هادی
1399/03/29 14:23:00
سرویس اجتماعی
پاکمهر عنوان کرد

آمادگی مجلس برای حمایت از جمعیت هلال احمر / عزل و نصب های سیاسی در نهادهای عمومی، ممنوع!

رئیس مجمع نمایندگان خراسان شمالی در مجلس یازدهم با بیان اینکه ارائه خدمات بیطرفانه در جمعیت هلال احمر در گروی انتصاب مدیران شایسته و توانمند فارغ از دیدگاه‌های جناحی و سیاسی است از آمادگی مجلس برای حمایت از این نهاد عمومی خدمت‌رسان خبر داد.
آمادگی مجلس برای حمایت از جمعیت هلال احمر / عزل و نصب های سیاسی در نهادهای عمومی، ممنوع! رئیس مجمع نمایندگان خراسان شمالی در مجلس یازدهم با بیان اینکه ارائه خدمات بیطرفانه در جمعیت هلال احمر در گروی انتصاب مدیران شایسته و توانمند فارغ از دیدگاه‌های جناحی و سیاسی است از آمادگی مجلس برای حمایت از این نهاد عمومی خدمت‌رسان خبر داد. https://cdn.icana.ir/d/019/202006104450915223.jpg آمادگی,مجلس,برای,حمایت,از,جمعیت,هلال,احمر,/,عزل,و,نصب,های,سیاسی,در,نهادهای,عمومی،,ممنوع! Icana

سید محمد پاکمهردر گفت‌ وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در مورد اظهارنظر رییس جمعیت هلال احمر مبنی بر اینکه هلال احمر جای سیاسی‌بازی و مداخلات بی‌مورد نیست و آنها که دوست دارند با ما کار کنند باید این موضوع را سرلوحه امور قرار دهند، گفت: جمعیت هلال احمر با اینکه یک نهاد عمومی خدمت‌رسان در مواقع بحران است و باید در قالب فعالیت‌های فراجناحی و فارغ از دیدگاه‌های نژادپرستانه، قومی و قبیله‌ای به ارائه خدمات بپردازد، چرا که هدف این جمعیت ارائه خدمات بیطرفانه به مردم آسیب‌دیده و نجات جان انسان‌ها در تمام کشورها و حتی در صورت نیاز به دیگر کشورها است، اما در دو دهه اخیر این نهاد فضای سیاسی به خود گرفت.

عزل و نصب سیاسی مدیران سابق هلال احمر خدمات بیطرفانه این جمعیت را تحت شعاع قرار داد

نماینده مردم بجنورد، مانه و سملقان، گرمه و جاجرم و راز و جرگلان در مجلس شورای اسلامی که سابقه 14 سال فعالیت در جمعیت هلال احمر استان خراسان شمالی را دارد، ادامه داد: در دوره فعالیت اخیر این جمعیت اغلب عزل و نصب‌ها با گرایش سیاسی بوده که ارائه خدمات منصفانه و بیطرفانه این نهاد را تحت شعاع قرار داد و این در حالی است که مردم انتظار دارند هلال احمر پیوسته با اهداف بشردوستانه به ارائه خدمات عام‌المنفعه به اقشار آسیب‌دیده فارغ از هر گونه دیدگاه سیاسی و جناحی بپردازد.

وی تصریح کرد: جمعیت هلال احمر به لحاظ بهره‌مندی از نیروهای آموزش‌دیده و دارای مهارت از پتانسیل بالایی برخوردار است و در تمام شهرها، جاده‌ها و بزرگراه‌ها پایگاه امداد و نجات مستقر کرده است، همچنین در انبارهای امدادی این جمعیت یک شاکله ستادی مدیریت بحران حاکم است که می‌تواند منشا خدمات مطلوبی در کشور باشد.

پاکمهر اظهار کرد: هم‌اکنون می‌طلبد که در اصلاح روند فعالیت‌های جمعیت هلال احمر، انتصاب معاونان، مدیران عامل و دبیران کل بر اساس شایسته‌سالاری صورت بگیرد و تنها نیروهایی جذب این نهاد شوند که با هدف ارائه خدمت وارد این محیط می‌شوند.

وی در مورد تاثیر تحریم‌ها بر نحوه فعالیت جمعیت هلال احمر به لحاظ تامین دارو و تجهیزات مورد نیاز برای ارائه خدمات در زمان بروز بحران، یادآور شد: اگر مدیران هوشمند و توانمند در این جمعیت بکار گرفته شوند و با این نوع نگاه مدیریتی در جهت شکوفایی و ارتقا سطح خدمات این نهاد گام بردارند، مشکلات ناشی از اعمال تحریم‌ها جبران می‌شود، چرا که وضعیت تجهیزات و امکانات هلال احمر از نظر ظرفیت امدادی چه هوایی، چه زمینی و چه بهره‌مندی از افراد آموزش‌دیده مطلوب است و تنها باید در انتصاب مدیران دقت شود تا بتوان این جمعیت را در مسیر خدمات بهینه قرار داد.

نماینده مردم بجنورد، مانه و سملقان، گرمه و جاجرم و راز و جرگلان در  یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در پایان تاکید کرد که نمایندگان این دوره از مجلس از آمادگی لازم برای حمایت از جمعیت هلال احمر برخوردار هستند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet