حلول ماه ربیع الاول
1388/08/10 13:07:00
سرویس صحن

تذکر نماینده سنندج به وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی

**نماینده‌ مردم سنندج نسبت به سرقت قرآن ۸۰۰ ساله از مسجد روستای کانی مشکان به وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و کشور تذکر داد.

به گزارش خبر نگار خانه ملت متن تذکر امین شعبانی نماینده‌ی سنندج، دیواندره و کامیاران به وزیر ارشاد که روز یکشنبه در حاشیه جلسه علنی در اختیار خبرنگاران قرار گرفت، بدین شرح است:‌

 عدم توجه مدیر کل ارشاد اسلامی کردستان به ارزش جایگاه قرآن نفیس مسجد کانی مشکان با قدمت 800 سال در راستای حفظ این آثار فرهنگی، در ساعت دو نصف شب به سرقت رفت و در جریان این سرقت با مقاومت خادم مسجد را به قتل رساندند.
وی در ادامه افزود:‌مدیریت ارشاد اسلامی و استانداری چرا در این چندین سال نسبت به ارزش فرهنگی و آثار معنوی کوتاهی کرده است، انتظار مردم این منطقه این است که نسبت به شناسایی عوامل آن اقدامات صورت گیرد و وزیر ارشاد بایستی جوابگو باشد.

شعبانی در ادامه این تذکر افزود:‌رسیدگی به علل و عوامل سرقت قرآن و بازگرداندن قرآن به مسجد روستا و به وجود آوردن امنیت در منطقه و درخواست از مسوولین و وزیر کشور برای زیر پوشش قرار دادن خادم که توسط افراد ناشناس برای مقابله و دفاع از قرآن شهید شده است حداقل به عنوان شهید معرفی و به خانواده ایشان کمک مالی شود و تحت پوشش قرار گیرد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet