شهادت حضرت علی (ع) و شبهای قدر
1399/03/27 08:24:14
سرویس سیاسی
علیرضابیگی:

خشم از کشته شدن سیاهپوست آمریکایی، جرقه ای که منجر به خیزش گسترده در غرب شد

نماینده مردم تبریز ،اسکو ،آذرشهر در مجلس گفت: دومینوی واژگونی تندیس مجسمه‌های نماد برده داری و نابرابری اجتماعی با قتل سیاهپوست آمریکایی به دست پلیس آغاز شده است.
خشم از کشته شدن سیاهپوست آمریکایی، جرقه ای که منجر به خیزش گسترده در غرب شد نماینده مردم تبریز ،اسکو ،آذرشهر در مجلس گفت: دومینوی واژگونی تندیس مجسمه‌های نماد برده داری و نابرابری اجتماعی با قتل سیاهپوست آمریکایی به دست پلیس آغاز شده است. https://cdn.icana.ir/d/019/202006103199926986.jpg خشم,از,کشته,شدن,سیاهپوست,آمریکایی،,جرقه,ای,که,منجر,به,خیزش,گسترده,در,غرب,شد Icana

احمد علیرضابیگی در گفت‌ وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت،  با اشاره به اعتراضات خیابانی گسترده در آمریکا و اروپا به قتل جنجالی «جورج فلوید» سیاه‌پوست آمریکایی توسط پلیس آمریکا، گفت:  تظاهرات ضدنژاپرستی و تبعیض نژادی در آمریکا و اروپا درحالی ادامه دارد که غرب همواره گزارش‌های مغرضانه درباره وضعیت حقوق بشر در کشورهای اسلامی منتشر کرده ؛درحالی که آنان در موقعیتی نیستند که بخواهند درباره حقوق انسان‌ها سخن بگویند.

نماینده مردم تبریز،اسکو و آذرشهر در مجلس شورای اسلامی، آتش خشم از کشته شدن سیاهپوست آمریکایی،جرقه ای بود که منجر به اعتراضات عظیم و گسترده بین مردم اروپا و آمریکا شدافزود: تداوم اعتراض‌ها علیه نژادپرستی،پوچ بودن این ادعای حاکمان آمریکایی درباره مهد دموکراسی و آزادی ایالات متحده در جهان را بار دیگر ثابت کرد.

استاندار سابق آذربایجان شرقی با اشاره به اینکه تبعیض نژادی همواره در آمریکا و اروپا وجود داشته و بعد قتل این سیاهپوست گویا این دُمل سر باز کرده است،ادامه داد: خشونت و آزارها با ریشه نژادپرستانه امری بسیار عادی است و اگرچه روند افزایش آن در کشور‌های مختلف، متفاوت است، این مساله باعث گسترش موج نارضایتی از تبعیض‌نژادی و نابرابری در سراسر این کشور و جهان شد. 

بیشتر بخوانید:

 

علیرضابیگی با بیان اینکه در آمریکا و اروپا تندیس‌های شخصیت‌هایی که به طرفداری از نژادپرستی متهم هستند، پایین کشیده می‌شود، تاکید کرد: دومینوی واژگونی تندیس سیاستمدارانی که باعث گسترش فقر و نابرابری اجتماعی شده،با قتل سیاهپوست آمریکایی به دست پلیس سفیدپوست آمریکا، آغاز شده است. پس از کشته شدن "جورج فلوید" در آمریکا معترضان در سراسر دنیا مجسمه‌هایی که نماد برده داری بودند را به پایین کشیدند.

 

علیرضا بیگی


وی با بیان اینکه ترامپ همیشه رفتار یک نژادپرست را به نمایش می‌گذارد، خاطرنشان کرد: خیزش آمریکایی‌ها پس از قتل جورج فلوید نشان داد که جامعه این کشور دموکراتیک نیست.

این نماینده مردم درمجلس دهم و یازدهم با بیان اینکه موضوع تبعیض نژادی ساختاری تنها محدود به جامعه آمریکا نمی‌شود و اقلیت‌های نژادی در جوامع اروپایی نیز از این موضوع رنج می‌برند، مطرح کرد:ریشه این قتل فاجعه بار را باید در قانون و نظام عدالت کیفری آمریکا و غرب جست وجو کرد که زمینه را برای این جنایات نژادپرستانه فراهم می کند.

نماینده مردم تبریز،اسکو ،آذرشهر در مجلس شورای اسلامی با اشاره به ترامپ و انتخابات پیش روی آمریکا تصریح کرد: اینکه فکر کنیم تظاهرات ضدنژادپرستی ،به کاهش چشمگیر حمایت اقلیت‌های نژادی آمریکا از ترامپ و در نهایت سقوط او در انتخابات پیش رو منجر می‌شود؛چندان واقع‌بینانه‌ای نیست چراکه او اصلاً این حمایت را نداشته که اکنون نگران از دست رفتنش باشد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet