هدر موبایل
1399/03/26 17:17:00
سرویس اقتصادی
دشتی مطرح کرد

اجرای طرح کاداستر سدی در برابر زمین‌خواری / وجود 40 درصد پرونده‌های قضایی به دلیل فقدان کاداستر

نماینده مردم اردکان در مجلس گفت: اجرای طرح کاداستر در کشور از زمین‌خواری و کوه خواری جلوگیری کرده و بستر امن اقتصادی را در کشور ایجاد می‌کند.
اجرای طرح کاداستر سدی در برابر زمین‌خواری / وجود 40 درصد پرونده‌های قضایی به دلیل فقدان کاداستر نماینده مردم اردکان در مجلس گفت: اجرای طرح کاداستر در کشور از زمین‌خواری و کوه خواری جلوگیری کرده و بستر امن اقتصادی را در کشور ایجاد می‌کند. https://cdn.icana.ir/d/019/202005105362533151.jpg اجرای,طرح,کاداستر,سدی,در,برابر,زمین‌خواری,/,وجود,40,درصد,پرونده‌های,قضایی,به,دلیل,فقدان,کاداستر Icana

محمدرضا دشتی نماینده مردم اردکان در مجلس  در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، ضمن تاکید بر لزوم اجرای طرح کاداستر در کشور گفت: اکثر کشورهای دنیا غیر از دو کشور آفریقایی بسیار کوچک این طرح را اجرا می‌کنند و اجرای آن در ایران مستلزم تخصیص بودجه 15 هزار میلیارد تومانی است.

وی ادامه داد: حدود 40 درصد پرونده‌های قضایی و بسیاری از مشکلات دستگاه قضا به اقرار برخی مسئولان این قوه به دلیل عدم اجرای طرح کاداستر است و امیدوارم بودجه اجرای این طرح در لایحه بودجه سال 1400 گنجانده شود زیرا فقط باید یک بار در کشور اجرا شود.

دشتی با بیان اینکه تقریبا حدود 30 درصد این طرح در کشور اجرا شده است، اظهار کرد: با اجرای طرح کاداستر معاملات در چرخه درست و رسمی انجام می‌شود زیرا هزینه‌های بابت حق ثبت و مالیات در یک چرخه و سیستم قرار می‌گیرند. اکنون اسناد به صورت عادی مبادله و منتقل می‌شوند و خریدار، فروشنده و قیمت ملک یا زمین مشخص نیست.

نماینده مردم اردکان در مجلس تاکید کرد: در صورت اجرای طرح کاداستر در کشور چرخه اقتصادی کشور حدود 30 درصد بهبود پیدا می‌کند و از زمین خواری، کوه خواری و دریاخواری جلوگیری کرده و یک بستر امن اقتصادی در کشور ایجاد می‌شود./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet