خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1399/03/26 13:47:37
سرویس اقتصادی
عضو هیأت رئیسه مجلس:

خانه‌های خالی از سکنه ساماندهی شوند/توسعه تولید مسکن با حمایت دولت از سیاست‌های بودجه‌ای

عضو هیأت رئیسه مجلس گفت: برای تقویت و توسعه ساخت و ساز و میزان تولید مسکن در کشور، دولت باید سیاست های بودجه و اعتباری خود را افزایش دهد که این مسئله می تواند از طریق ارتقا تسهیلات تولید مسکن صورت گیرد.
خانه‌های خالی از سکنه ساماندهی شوند/توسعه تولید مسکن با حمایت دولت از سیاست‌های بودجه‌ای عضو هیأت رئیسه مجلس گفت: برای تقویت و توسعه ساخت و ساز و میزان تولید مسکن در کشور، دولت باید سیاست های بودجه و اعتباری خود را افزایش دهد که این مسئله می تواند از طریق ارتقا تسهیلات تولید مسکن صورت گیرد. https://cdn.icana.ir/d/019/202005109026534789.jpg خانه‌های,خالی,از,سکنه,ساماندهی,شوند/توسعه,تولید,مسکن,با,حمایت,دولت,از,سیاست‌های,بودجه‌ای Icana

روح‌الله متفکر آزاد در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به وضعیت نابه‌سامان بازار مسکن، گفت: در شرایط کنونی قیمت مسکن به صورت چشمگیر افزایش یافته و این مسئله مشکلاتی بسیاری را برای مردم جهت تأمین مسکن ایجاد کرده است.

تولید انبوه مسکن

مساکن خالی از سکنه  زیادی در کشور وجود دارد

نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در شرایط کنونی مساکن خالی از سکنه  به صورت گسترده در کشور وجود دارد، گفت: دولت در این بخش باید به صورت جدی ورود کند، از طرف دیگر توجه دولت به حوزه سیاست های مالیاتی بسیار ضروری است. قطعا اخذ مالیات از خانه های خالی و مالیات بر عایدی سرمایه در بهبود وضعیت بازار مسکن اثرگذار است.

توسعه ساخت و ساز مسکن با توجه دولت به سیاست های بودجه ای و اعتباری

وی گفت: به طور حتم برای تقویت و توسعه ساخت و ساز و میزان تولید مسکن در کشور، دولت باید سیاست های بودجه و اعتباری خود را افزایش دهد که این مسئله می تواند از طریق ارتقا تسهیلات تولید مسکن صورت گیرد.

متفکر آزاد افزود: در دوره یازدهم مجلس، نمایندگان متخصص اقتصادی بسیاری وجود دارد، حال امیدواریم تیم اقتصادی مجلس با مشورت کارشناسان به یک جمع بندی برسد، البته خوشبختانه نمایندگان در حال برنامه ریزی برای بهبود شرایط اقتصادی کشور هستند.

وی گفت: در شرایط کنونی یک خانواده کم درآمد یا متوسط جامعه چگونه می توانند از پس تأمین اجاره مسکن بر بیایند، این سوال پیش می آید که آیا یک جوان می تواند با پس انداز کردن حقوق خود مسکنی را خریداری کند، پاسخ آن قطعا خیر است. از این رو شرایط در بازار مسکن اصلاح شود تا جوانان بتوانند مسکن مورد نظر خود را خریداری کنند./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet