ولادت حضرت امام رضا (ع)
1399/03/31 08:31:55
سرویس اقتصادی
پورابراهیمی در گفت‌وگو با خانه ملت:

هزار میلیارد تومان نقدینگی به سمت بازار سرمایه در حال حرکت است / اولویت‌ها برای افزایش سرمایه شرکت‌ها فراهم شود

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس گفت: براساس برآوردها هزار میلیارد تومان نقدینگی به سمت بازار سرمایه حرکت می‌کند که قابل کنترل است.
هزار میلیارد تومان نقدینگی به سمت بازار سرمایه در حال حرکت است / اولویت‌ها برای افزایش سرمایه شرکت‌ها فراهم شود نماینده مردم کرمان و راور در مجلس گفت: براساس برآوردها هزار میلیارد تومان نقدینگی به سمت بازار سرمایه حرکت می‌کند که قابل کنترل است. https://cdn.icana.ir/d/019/201902109356818416.jpg هزار,میلیارد,تومان,نقدینگی,به,سمت,بازار,سرمایه,در,حال,حرکت,است,/,اولویت‌ها,برای,افزایش,سرمایه,شرکت‌ها,فراهم,شود Icana

محمدرضا پورابراهیمی داورانی نماینده مردم کرمان و راور در مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به انتقاد یکی از مسئولان درباره اینکه اگر نقدینگی به جای بورس به سمت تولید هدایت می‌شد، تورم لجام گسیخته در بازار ارز، طلا و مسکن ایجاد نمی‌شد، گفت: بخش زیادی از سرمایه و نقدینگی در کشور به سمت بازار سرمایه رفته که این بازار در بخش تولید هم هست.

وی افزود: درست است که در بازار ثانویه معاملات در حال انجام است اما بازار ثانویه ظرفیت تبدیل به بازار اولیه را دارد یعنی افزایش سرمایه شرکت‌ها از محل همان منابع صورت می‌گیرد و طرح‌های جدیدی هم ارائه می‌شود.

پورابراهیمی تاکید کرد: اولویت‌ها در بازار سرمایه باید برای تشکیل پروژه‌های جدی و افزایش سرمایه شرکت‌ها فراهم شود تا آن بخش مورد نیاز به سمت تولید برود.‌ براساس برآوردها هزار میلیارد تومان نقدینگی به سمت بازار سرمایه حرکت می‌کند که قابل کنترل است.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس اظهار کرد: اگر بازار سرمایه همین هزار میلیارد تومان را جذب نمی‌کرد مسلما نقدینگی در جامعه تاثیر منفی‌تری در بازار طلا، ارز و مسکن می‌گذاشت اما بازارهای موازی کار خودشان را انجام می‌دهند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet