هدر موبایل
1399/03/30 12:48:42
سرویس اقتصادی
دشتی مطرح کرد؛

سود سپرده‌های بانکی بلای جان تولید/لزوم سوق نقدینگی به بخش مولد

نماینده مردم اردکان در مجلس گفت: با وجود پرداخت سودهای بالا به سپرده‌های مردم در بانک‌ها هیچگاه پول‌ها در چرخه تولید قرار نمی‌گیرد بنابراین باید نظام بانکداری اصلاح شود.
سود سپرده‌های بانکی بلای جان تولید/لزوم سوق نقدینگی به بخش مولد نماینده مردم اردکان در مجلس گفت: با وجود پرداخت سودهای بالا به سپرده‌های مردم در بانک‌ها هیچگاه پول‌ها در چرخه تولید قرار نمی‌گیرد بنابراین باید نظام بانکداری اصلاح شود. https://cdn.icana.ir/d/019/202005105362533151.jpg سود,سپرده‌های,بانکی,بلای,جان,تولید/لزوم,سوق,نقدینگی,به,بخش,مولد Icana

محمدرضا دشتی نماینده مردم اردکان در مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با بیان اینکه متاسفانه سوداگران تعیین کننده قیمت‌ها در بازار خودرو، مسکن، طلا و ... هستند، گفت: اگر جلوی این سوداگری ‌ها گرفته شود، چرخه اقتصاد به سمت واقعی‌سازی پیش رفته و کالاها با قیمت تمام شده به دست مردم می‌رسد.

وی با اشاره به لزوم انجام اقداماتی برای نا امن کردن فضای امن بازارهای غیرمولدها اظهار کرد: مجلس باید در سال جهش تولید تمرکز خود را بر روی وضع قوانین و انجام نظارت برای رفع موانع تولید قرار دهد تا با رساندن کالاها به صورت مستقیم به دست مردم، دست دلالیهای کاذب کوتاه شود زیرا با وجود این سوداگری ها حتی افزایش تولید هم شرایط بهینه را نصیب مردم نمی‌کند.

دشتی با تاکید براینکه با وجود پرداخت سود بالا به سپرده‌های مردم در بانک‌ها هیچگاه پول‌ها در چرخه تولید قرار نمی‌گیرد، بیان کرد: این موضوع باعث شده تا مردم سرمایه‌های خود را به سمت تولید نبرند و بنابراین با افزایش نقدینگی، قیمت‌ها هم افزایش یافته است.

نماینده مردم اردکان در مجلس  ادامه داد: متاسفانه با وجود تاکیدات مراجع عالیقدر تقلید عزمی برای اصلاح نظام بانکداری در کشور وجود نداشته است، باید پرداخت سودهای بالای سپرده‌ها و وام‌های پرداختی به تولیدکنندگان کاهش یابد تا تولید رونق بگیرد، بسیاری از کشورهای دنیا مانند ژاپن سود وام‌های مختص به تولیدشان منفی است./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet