روز مجلس
1399/03/28 09:45:00
سرویس اقتصادی
اسماعیلی:

راه‌های فرار از پرداخت مالیات بر خانه های خالی مسدود می‎شود

نماینده مردم گرمی در مجلس گفت: مالیات بر خانه های خالی به صورت خودکار بازار عرضه و تقاضا در بازار مسکن را کنترل خواهد کرد. از این رو ما اجازه نخواهیم داد که برخی از افراد سودجو با نگاه سرمایه ای، اقدام به انباشت مسکن در بازار کنند.
راه‌های فرار از پرداخت مالیات بر خانه های خالی مسدود می‎شود نماینده مردم گرمی در مجلس گفت: مالیات بر خانه های خالی به صورت خودکار بازار عرضه و تقاضا در بازار مسکن را کنترل خواهد کرد. از این رو ما اجازه نخواهیم داد که برخی از افراد سودجو با نگاه سرمایه ای، اقدام به انباشت مسکن در بازار کنند. https://cdn.icana.ir/d/019/202005109968495845.jpg راه‌های,فرار,از,پرداخت,مالیات,بر,خانه,های,خالی,مسدود,می‎شود Icana

ولی اسماعیلی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت، با انتقاد از عدم ساماندهی خانه های خالی از سکنه، گفت: یکی از اولویت های اصلی مجلس در شرایط کنونی ایجاد پایه های جدید مالیاتی در کشور از جمله مالیات بر خانه های خالی است.

تولید انبوه مسکن

مالیات بر خانه های خالی برای مدیریت بازار مسکن بسیار ضروری است

نماینده مردم گرمی در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: مالیات بر خانه های خالی برای مدیریت بازار مسکن بسیار ضروری است، زیرا بر اساس اطلاعات واصله یک فرد حدود 670 مسکن و یک فرد دیگر 360 مسکن در اختیار دارد، حال اجرای قانون مذکور می تواند از بروز چنین مسائلی جلوگیری کند.

مالیات بر خانه های خالی به صورت خودکار بازار عرضه و تقاضا در بازار مسکن را کنترل خواهد کرد

وی گفت: مالیات بر خانه های خالی به صورت خودکار بازار عرضه و تقاضا در بازار مسکن را کنترل خواهد کرد. از این رو ما اجازه نخواهیم داد که برخی از افراد سودجو با نگاه سرمایه ای، اقدام به انباشت مسکن در بازار کنند.

راه های فرار مالیات بر خانه های خالی بسته خواهد شد

اسماعیلی با اشاره به ابراز نگرانی کارشناسان درباره شکل گیری قراردادهای صوری اجاره مسکن در پی اجرای قانون مالیات بر خانه های خالی، افزود: خوشبختانه مجلس یازدهم به صورت کارشناسی تمام خلاء های قانون مالیات بر خانه های خالی را شناسایی و برای رفع آن برنامه ریزی کرده است، از این رو به طور حتم در زمان تدوین و تصویب قانون مربوطه تمام این موارد مد نظر قرار خواهد گرفت.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم ادامه داد: در شرایط کنونی حجم گسترده ای از مساکن موجود در کشور جزء مساکن خالی از سکنه است که مدیریت این میزان مسکن می تواند به بهبود وضعیت بازار و کاهش قیمت ها در این حوزه بیانجامد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet