خبرگزاری خانه ملت

ایام محرم 1398
1388/08/10 16:07:00
سرویس صحن
با اعمال تغییراتی از سوی نمایندگان؛

ماده 8 لایحه هدفمند کردن یارانه ها تصویب شد

**نمایندگان مجلس شورای اسلامی با اعمال تغییراتی در ماده ۸ لایحه هدفمند کردن یارانه ها این ماده را تصویب کردند.

 

نمایندگان مردم در خانه ملت در جلسه بعدازظهر روز یکشنبه در ادامه بررسی لایحه هدفمندکردن یارانه‌ها، ماده 8 را پس از حذف بند(الف) با مضموم پرداخت نقدی و غیرنقدی به پنج دهک در آغاز دوره اجرا و تغییر تدریجی آن به برقراری نظام جامع تامین اجتماعی در پایان دوره و سپس به تصویب رسیدن پیشنهاد جایگزین میرتاج‌الدینی به تصویب رساندند.

به این ترتیب ماده 8 لایحه بدین شرح مورد موافقت نمایندگان قرار گرفت:

ماده 8 ‌- دولت مجاز است حداکثر تا پنجاه درصد خالص وجوه حاصل از اجراء این قانون را در قالب بند‌های زیر هزینه نمایند:

الف‌- یارانه در قالب پرداخت نقدی و غیرنقدی با لحاظ میزان درآمد خانوار نسبت به کلیه خانوار کشور به سرپرست خانواده پرداخت شود.

ب‌- اجرا نظام جامع تامین اجتماعی برای جامعه هدف از قبیل:

1‌- گسترش و تامین بیمه‌های اجتماعی، خدمات درمانی، تامین وارتقاء سلامت جامعه و پوشش دارویی و درمانی بیماران خاص و صعب‌العلاج

2‌- کمک به تامین هزینه مسکن،‌ مقاوم سازی مسکن و اشتغال.

3‌- توانمند سازی و اجرا برنامه‌های حمایت اجتماعی

تبصره 1 آیین‌نامه اجرایی این ماده شامل چگونگی شناسایی جامعه هدف، تشکیل و به هنگام سازی پایگاه‌های اطلاعاتی مورد نیاز، نحوه پرداخت به جامعه هدف و پرداخت‌های موضوع این ماده حداکثر ، سه ماه پس از تصویب این قانون با پیشنهاد وزرای امور اقتصادی و دارایی، رفاه و تامین اجتماعی و معاونت برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رییس جمهور به تصویب هیات وزیران خواهد رسید.

تبصره 2 دولت می‌تواند حساب هدفمندسازی یارانه‌ها را بنام سرپرست خانواده‌های مشمول یا فرد واجد شرایط دیگری که توسط دولت تعیین می‌شود افتتاح نماید. اعمال مدیریت دولت در نحوه هزینه کرد وجوه موضوع این حساب از جمله زمان مجاز، نوع برداشت هزینه‌ها و برگشت وجوهی که به اشتباه واریز شده‌اند مجاز است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet