شهادت حضرت علی (ع) و شبهای قدر
1399/04/02 10:08:38
سرویس سیاسی
میرسلیم:

دولت اعتقادی به توسعه روابط تجاری با همسایگان ندارد / چشم دولت به آمریکا و دلش با اروپاست

عضو کمیسیون اصل ۹۰ مجلس یازدهم معتقد است دولت در سالهای اخیر به توسعه روابط تجاری با کشورهای همسایه اعتقادی نداشته و این هم یکی از دلایل اصلی مشکلات بوجود آمده برای اقتصادمان است.
دولت اعتقادی به توسعه روابط تجاری با همسایگان ندارد / چشم دولت به آمریکا و دلش با اروپاست عضو کمیسیون اصل 90 مجلس یازدهم معتقد است دولت در سالهای اخیر به توسعه روابط تجاری با کشورهای همسایه اعتقادی نداشته و این هم یکی از دلایل اصلی مشکلات بوجود آمده برای اقتصادمان است. https://cdn.icana.ir/d/019/202005105489623365.jpg دولت,اعتقادی,به,توسعه,روابط,تجاری,با,همسایگان,ندارد,/,چشم,دولت,به,آمریکا,و,دلش,با,اروپاست Icana

مصطفی میرسلیم در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، به عدم گسترش روابط تجاری با کشورهای همسایه در سالهای اخیر اشاره کرد و گفت: دولت هیچ اعتقادی به روابط با کشورهای همسایه نداشته و به همین دلیل هم مناسبات تجاری با کشورهای منطقه‌ را تقویت نکرده است.

وی در ادامه افزود: متاسفانه نگاه دولت به آمریکا بوده و البته ته دل آن نیز با اروپا است و متاسفانه الان متوجه شدند که بایستی روابط تجاری خود را با کشورهای منطقه تقویت کند که دیگر ارزش خاصی ندارد.

نماینده مردم تهران، ری و شمیرانات در مجلس یازدهم اظهار کرد: دولت تازه به فکر گسترش روابط با همسایگان شده که عملیاتی شدن این امر هم مسئله ساده‌ای نیست؛ زیرا عراق تا حدود زیادی تحت تاثیر آمریکا قرار دارد چون نیروهایی آمریکایی هنوز در این کشور هستند و عراق نمی‌تواند به صورت مستقل تصمیم گیری کند، اما انجام این کار هم بهتر از "هیچ" است.

میرسلیم به تاثیر روابط تجاری با کشورهای در اقتصادمان اشاره و اظهار کرد: روابط با کشورهای همسایه می‌تواند در پیشبر اهداف اقتصادی کشورمان تاثیر بسزایی داشته باشد.

این نماینده مردم در مجلس دهم در ادامه افزود: گردش اقتصادی و تجاری کشورهای همسایه بسیار بالاست که اگر ما بتوانیم یک دهم آن را به خودمان اختصاص دهیم بسیاری از مشکلات اقتصادی ما  حل خواهد شد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet