هدر موبایل
1386/08/23 13:35:00
سرویس صحن

نوذری: نفت را با اما و اگر نمی شود اداره کرد

وزیر پیشنهادی نفت گفت: نفت صنعتی است که بدون ریسک پذیری امکان اداره آن وجود ندارد؛ یعنی نفت را با اما و اگر نمی شود اداره کرد.

 به گزارش خبرنگار خانه ملت، غلامحسین نوذری در دفاع از برنامه خود گفت: بحث نفت حدیث نامکرر است، هرچه بگوئیم کم است. چه شده است که از بدو پیروزی انقلاب علی رغم نیاز انرژی دینا، مجالس امریکا چندین قطعنامه علیه توسعه نفت ما صادر کرده است.

 وی افزود: کشورهای نفت خیز حوزه خلیج فارس یا پایگاه نظامی است یا در اشتغال . لذا نفت و مأموریت جمهوری اسلامی ایران به عنوان بازنگر اصلی منطقه روشن می شود. از 1200 میلیارد بشکه نفت ذخیره دنیا، 62 درصد آن در خاورمیانه وجود دارد،  یعنی بیش از 40 درصد ذخیره گاز دنیا در این منطقه قرار گرفته است .

نوذری خاطرنشان کرد: ما در منطقه ای قرار گرفته که حوزه خزر به عنوان یک منطقه استراتژیک و دارای ذخائر عظیم نفت و گاز است. توسعه و تلاش و کار وابسته به این است که ما چگونه به مسائل فکر کنیم.

 وزیر پیشنهادی نفت گفت: اگر بهترین امکانان و برنامه، تجهیزات، دانش و تکنولوژی در کشور وجود داشته باشد، اگر نیروی انسانی ما دانش محور و خود باور و متکی به خود نباشد، کاری بیش نمی رود، پس کلیه توسعه و ارتقاء هر بخشی از کشور در گرو نیروی انسانی است.

وی ادامه داد: این بخش علی رغم همه توانمندیها بسیاری از اوقات از آن غفلت شده است. اگر بخواهیم کشور و نفت نجات پیدا کند باید به نیروی انسانی اتکا کند.

 نوذری اظهار داشت : ظرفیت عظیم نیروی انسانی در لایه لایه وزارت نفت وجود دارد و از بدو پیروزی انقلاب و در دوران جنگ نقش خود را نشان داده است. باید این نیروها را یاری کرد.

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet