هدر موبایل
1399/04/03 13:13:46
سرویس صحن
در اخطار قانون اساسی:

پژمانفر: دولت مشکل همسان سازی حقوق بازنشستگان و شاغلان را حل کند/ نیکزاد: سامانه شفافیت دریافتی مدیران صندوق بازنشستگان فعال شود

نایب رئیس مجلس در واکنش به اخطار یکی از نمایندگان درخصوص همسان سازی حقوق بازنشستگان گفت: دولت سامانه شفافیت دریافتی مدیران صندوق را فعال کند، زیرا دریافت حقوق های نجومی ۳۷ میلیونی آنها اجحاف در حق بازنشستگان است.
پژمانفر: دولت مشکل همسان سازی حقوق بازنشستگان و شاغلان را حل کند/ نیکزاد: سامانه شفافیت دریافتی مدیران صندوق بازنشستگان فعال شود نایب رئیس مجلس در واکنش به اخطار یکی از نمایندگان درخصوص همسان سازی حقوق بازنشستگان گفت: دولت سامانه شفافیت دریافتی مدیران صندوق را فعال کند، زیرا دریافت حقوق های نجومی 37 میلیونی آنها اجحاف در حق بازنشستگان است. https://cdn.icana.ir/d/019/202006109191940202.jpg پژمانفر:,دولت,مشکل,همسان,سازی,حقوق,بازنشستگان,و,شاغلان,را,حل,کند/,نیکزاد:,سامانه,شفافیت,دریافتی,مدیران,صندوق,بازنشستگان,فعال,شود Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، نصرالله پژمانفر در نشست علنی امروز (سه شنبه 3 تیرماه) مجلس شورای اسلامی در اخطاری با استناد به بندهای 9، 12 و 14 اصل سوم قانون اساسی و همچنین اصل های 20 و 34 گفت: در ارتباط با هماهنگ سازی حقوق بازنشستگان به ویژه مستمری بگیران سازمان تامین اجتماعی با شاغلان بی توجهی انجام شده است.

وی تصریح کرد: دولت در ارتباط با خرید تضمینی گندم سیاست غلطی را ادامه می دهد، سال گذشته در ارتباط با خرید تضمینی، 3 میلیون تن کاهش کشت گندم داشتیم که این موضوع باعث شد با وجود برخی نیازها، واردات گندم انجام دهیم و در صورت ادامه روند بی دقتی دولت، مشکلات امنیت اقتصادی شکل خواهد گرفت.

نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی در ادامه خطاب به بانک مرکزی اظهار کرد: بعد از خرید و فروش توسط دستگاه های پُز همان لحظه پول از کارت خریدار کسر، اما بعد از 24 ساعت به حساب فروشنده ریخته می شود. چه کسی باید پاسخگوی رسوبات پول طی این 24ساعت باشد. از سازمان های بازرسی می خواهیم تا بر این موضوع نظارت کنند.

علی نیکزاد نایب رئیس مجلس که ریاست جلسه علنی را برعهده داشت، در پاسخ به اخطار این نماینده گفت: یک جوان انقلابی رئیس صندوق بازنشستگی بود که با دستور رئیس جمهور عزل شد. اگر نمی توانیم همسان سازی حقوق بازنشستگان و شاغلان را انجام دهیم، سامانه شفافیت بیانگر میزان دریافتی مدیران صندوق را فعال کنید، زیرا دریافت حقوق های نجومی 35 تا 37 میلیونی مدیران صندوق احجاف در حق بازنشستگان است.

وی همچنین در ارتباط با بحث خرید تضمینی گندم اظهار کرد: براساس پیگیری های من از وزیر جهاد کشاورزی، وی نوید تامین 14 میلیون تن گندم را داد و اعلام کرد به دلیل کاهش ذخیره گندم، مقداری واردات انجام می شود./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet