خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1399/04/03 13:07:20
سرویس صحن
سلیمی در تذکر شفاهی:

چرا دولت در برابر قطعنامه شورای حکام اقدام عملی انجام نمی‌دهد؟

نماینده مردم محلات در مجلس از عملکرد دولت در حوزه فعالیت هسته‌ای ، مدیریت نرخ ارز، لوازم خانگی و خودرو انتقاد کرد.
چرا دولت در برابر قطعنامه شورای حکام اقدام عملی انجام نمی‌دهد؟ نماینده مردم محلات در مجلس از عملکرد دولت در حوزه فعالیت هسته‌ای ، مدیریت نرخ ارز، لوازم خانگی و خودرو انتقاد کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/201809107953563251.jpg چرا,دولت,در,برابر,قطعنامه,شورای,حکام,اقدام,عملی,انجام,نمی‌دهد؟ Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، علیرضا سلیمی در نشست علنی امروز (سه‌شنبه 3 تیرماه) مجلس شورای اسلامی در تذکر شفاهی خود گفت: چرا دولت در خصوص قطعنامه شورای حکام علیه فعالیت هسته‌ای ایران فقط حرافی می‌کند و اقدام قاطع ندارد.

نماینده مردم محلات در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: مگر اینستکس و برجام برای شما درس عبرت نشده است که در خصوص این قطعنامه همچنان سکوت می‌کنید.

وی خطاب به رئیس جمهور اظهار داشت: در زمان تبلیغات انتخاباتی خود می‌گفتید علت افزایش نرخ ارز، خودشیفتگی و عدم مشورت است، اکنون دلیل افزایش قیمت دلار و ارز چیست؟ آیا خودشیفتگی و عدم مشورت نیست.

عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی با اشاره به افزایش روزانه قیمت لوازم خانگی و خودرو عنوان کرد: در شرایطی که بازار نوسان دارد چرا همچنان وزارت صنعت، معدن و تجارت با سرپرست اداره می‌شود، سرپرست خود را بلاتکلیف می‌داند و انتظار می‌رود رئیس جمهور هر چه زودتر وزیر صمت را معرفی کند.

سلیمی با بیان اینکه دولت تماشاچی شده است، گفت: با دست کردن در جیب کارگران و برداشت پول از حساب شستا مربی خارجی گرفته‌اید، شستا سازمان خصوصی نیست که دست به چنین اقدامی بزند، شخص وزیر برای این کار نامه رسمی داده اما آن را انکار می‌کند، من نامه را دیده‌ام و دولت با آن موافقت کرده، میلیاردها تومان از جیب کارگران برای پرداخت حقوق مربی خارجی غیرموفق برداشت شده است.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم تأکید کرد: قرار بود وزارت امور خارجه هر 6 ماه یک بار اقدامات خود در خصوص برجام را به مجلس گزارش دهد، آخرین گزارش در سال 97 ارائه شده است، چرا مجلس پیگیری نمی‌کند و فقط تماشاچی است.

سلیمی گفت: خسارت عدم اجرای کارت سوخت 140 هزار میلیارد تومان برآورد شده است، انتظار می رود زنگنه وزیر نفت در این خصوص پاسخگو باشد.

علی نیکزاد نایب رئیس مجلس که ریاست جلسه را برعهده داشت با بیان اینکه وزارت صمت می‌تواند تا 90 روز با سرپرست اداره شود، گفت: طبق ماده 235 آیین‌نامه داخلی مجلس رئیس جمهور و وزرا باید مرداد ماه برای ارائه گزارش در مجلس حضور پیدا کنند، در هیأت رئیسه به دنبال تعیین ساز و کاری جهت اجرایی شدن این ماده آیین‌نامه داخلی هستیم./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet