ایام محرم 1398
1388/08/11 11:45:00
سرویس اقتصادی
مصباحی‌مقدم: درسال ‌اول اجرا

منابع هدفمندکردن یارانه‌ها از بودجه‌سالانه تامین می‌شود

**رییس کمیسیون بررسی طرح تحول اقتصادی تصریح کرد: دولت برای تامین منابع مالی هدفمندکردن یارانه‌ها در سال اول اجرا، تن‌خواهی را از بودجه سالانه در نظر خواهد گرفت که به صورت اعتبار خواهد بود.

"غلامرضا مصباحی‌مقدم" در گفتگو با خبرنگار خانه ملت گفت: دولت برای تامین منابع مالی هدفمندکردن یارانه‌ها در سال اول اجرا منابع تن‌خواهی را از منبع بودجه در نظر خواهد گرفت تا منابع لازم برای پرداخت را تامین کند و این به صورت اعتبار خواهد بود.

وی در ادامه افزود: هر زمان که اصلاح قیمت‌ها انجام شد و درآمد ناشی از اصلاح قیمت‌ها به دست آمد مبلغ مورد استفاده از بودجه نیز جبران خواهد شد.

مصباحی‌مقدم در خصوص میزان اختیارات دولت در اجرای  این لایحه خاطرنشان ساخت: وظیفه قانون‌گذار این است که قانون را به گونه‌ای تصویب کند که قابلیت انعطاف در اجرا داشته باشد و قابلیت اجرا شدن قانون به انعطاف‌ آن نیز بستگی دارد.

وی افزود: اگر بنا باشد که هر مطلب جزئی در قانون مطرح شود باعث غیرقابل انعطاف بودن و مانع از اجرایی شدن آن خواهد شد.

رییس کمیسیون ویژه بررسی طرح تحول اقتصادی ادامه داد: باید به دولت اعتماد کرد و بخشی از اختیارات را به دولت بدهیم.

وی با بیان این که اجرا شدن این لایحه تا حدودی باعث تورم در جامعه خواهد شد گفت: نکته قابل توجه این است که حقوق و دستمزد افراد هم در بخش دولتی و در سازمان تامین اجتماعی مطابق با قانون و متناسب با نرخ تورم افزایش می‌یابد.

مصباحی‌مقدم همچنین اظهار داشت: دولت برای پرداخت یارانه‌ها از فرم‌هایی که سال گذشته پرشده و در اختیار مرکز آمار قرار گرفته استفاده خواهد کرد.

وی افزود: قریب به هفتاد درصد جامعه فرم‌ها را صحیح پر کرده‌اند و در کمتر از سی درصد آنها احتمال خطا وجود دارد که مرکز آمار پیگیر این مسئله خواهد بود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet