ولادت پیامبر اکرم (ص) و امام جعفر صادق (ع)
1399/04/07 23:58:00
سرویس سیاسی
نماینده مردم مرودشت:

مذاکره ایران و عربستان به نفع جهان اسلام است

یک نماینده مردم در مجلس یازدهم معتقد است؛ متحد شدن ایران و عربستان می تواند منفعتهای زیادی برای جهان اسلام داشته باشد.
مذاکره ایران و عربستان به نفع جهان اسلام است یک نماینده مردم در مجلس یازدهم معتقد است؛ متحد شدن ایران و عربستان می تواند منفعتهای زیادی برای جهان اسلام داشته باشد. https://cdn.icana.ir/d/019/201601102301401651.jpg مذاکره,ایران,و,عربستان,به,نفع,جهان,اسلام,است Icana

جلال رشیدی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به پشنهاد سردار دهقان، مشاور نظامی مقام معظم رهبری مبنی بر مذاکره بدون پیش شرط با عربستان گفت: عربستان پس از جمهوری اسلامی ایران از لحاظ  جغرافیایی یکی از کشورهای پهناور خاورمیانه بوده و البته از منظر سیاسی هم  در منطقه غرب آسیا تاثیرگذار است.

وی در ادامه افزود: اتحاد دو قدرت بزرگ منطقه ای نظیر ایران و عربستان کمک شایانی به جهان اسلام می کند و این یک حقیقت غیرقابل انکار خواهد بود، اما مسئله اساسی این است که آیا نگاه دولت‌مردان عربستان سعودی به بحث منطقه‌ای با نگاه جمهوری اسلامی ایران همسو است یا نه.

نماینده مردم مرودشت در مجلس یازدهم به پیام حضرت امام (ره) پس از پیروزی انقلاب اسلامی ایران مبنی بر «صدور انقلاب به دنیا» اشاره کرد و گفت:  پس از اینکه امام (ره) سخنانی را در رابطه با صدور انقلاب به دنیا فرمودند شاهان مرتجع حوزه خلیج فارس به ویژه عربستان سعودی این پیام امام (ره) را یک خطر و تهدید برای خود تلقی کردند.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم در ادامه افزود: عربستانی‌ها به دلیل همین سخنان امام (ره)  از آن زمان تاکنون به مقابله با ایران پرداختند که گاهی اوقات این مقابله پنهانی بوده و در زمانی نیز به صورت علنی ایستادگی کردند.

 رشیدی به مذاکره ایران با عربستان اشاره و تصریح کرد: معتقدم؛ جمهوری اسلامی ایران باید از موضع قدرت وارد مذاکره با عربستان شود زیرا در نظام‌های پادشاهی قائل به این هستند که هر کسی قدرت  بیشتری داشته باشد ما باید از آن تبعیت کنیم.

وی در ادامه افزود: بنابراین ما اگر بخواهیم وارد مذاکره با عربستان شویم باید از جبهه مقاومت و یمن  حمایت کاملی را داشته باشیم و آنها را وادار به حرکت در مسیری کنیم که ما گام برمی‌داریم در غیر این‌صورت چیزی نصیب‌مان نمی‌شود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet