هدر موبایل
1399/04/09 12:15:11
سرویس سیاسی
رضازاده با اشاره به طرح الزام دولت به توقف اجرای پروتکل الحاقی:

دعوت کمیسیون امنیت ملی از ظریف و مسئولان شورای عالی امنیت ملی برای اتخاذ تصمیم مشترک

عضو هیات رئیسه کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت: کمیسیون پیگیر دعوت از وزیر خارجه و مسئولان شورای عالی امنیت ملی برای اتخاذ تصمیم مشترک درباره طرح الزام دولت به توقف اجرای داوطلبانه پروتکل الحاقی است.
دعوت کمیسیون امنیت ملی از ظریف و مسئولان شورای عالی امنیت ملی برای اتخاذ تصمیم مشترک عضو هیات رئیسه کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت: کمیسیون پیگیر دعوت از وزیر خارجه و مسئولان شورای عالی امنیت ملی برای اتخاذ تصمیم مشترک درباره طرح الزام دولت به توقف اجرای داوطلبانه پروتکل الحاقی است. https://cdn.icana.ir/d/019/43555.jpg دعوت,کمیسیون,امنیت,ملی,از,ظریف,و,مسئولان,شورای,عالی,امنیت,ملی,برای,اتخاذ,تصمیم,مشترک Icana

یعقوب رضازاده در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت با اشاره به تهیه طرح الزام دولت جمهوری اسلامی ایران به اجرای داوطلبانه پروتکل الحاقی از سوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، گفت: با توجه به طرحی که در کمیسیون تهیه شده، تصمیم گرفیتم تا از وزیر امور خارجه و مسئولان شورای عالی امنیت ملی برای حضور در نشست آتی کمیسیون دعوت شود. ما دنبال تصمیم مشترک، مناسب و قاطع در مقابل قطعنامه استکباری شورای حکام آژانس با هدف حفظ منافع ملی هستیم.

نماینده مردم سلماس در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: کمیسیون امنیت ملی مجلس پس از تصمیم گیری مشترک، طرح را برای تصویب به صحن علنی ارسال خواهد کرد سپس با نظر نمایندگان درباره مقابله با اقدامات خصمانه دولت آمریکا و رژیم غاصب صهیونیستی تصمیم قاطع گرفته می‌شود.

وی افزود: جمهوری اسلامی ایران طبق برجام به تمام تعهدات خود عمل کرده است. دولت آمریکا تمام  قوانین برجام را زیر پا گذاشت و خلاف قوانین بین‌المللی از معاهده خارج شد. در پی اقدامات آمریکا دولت انگلیس، فرانسه و آلمان نیز اقدام به صدور قطعنامه علیه جمهوری اسلامی ایران در شورای حکام کردند.

رضازاده یادآور شد: آلمان، انگلیس و فرانسه  بر اساس اطلاعات نادرستی که منافقین ترویج می‌دهند، اظهار نظر می‌کنند و اخبار غلطی درباره برنامه هسته‌ای ایران منتشر می‌کنند. این در حالی است که شورای حکام آژانس بین المللی انرژی اتمی حق ندارد به استناد این اخبار نادرست، تصمیم‌گیری کند.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران به تمامی تعهدات خود پایبند بوده و هیچ بهانه به دشمن نداده است. رهبر معظم انقلاب نیز بارها در این خصوص اظهار نظر و توصیه‌های لازم را به مسئولان گوشزد کردند، لذا نظر ایشان برای نمایندگان و دستگاه دیپلماسی فصل الخطاب است.

رضازاده در ادامه به نقش روسیه و چین در همراهی با جمهوری اسلامی ایران، اشاره کرد و گفت: روس‌ها و چینی‌ها به یقین رسیدند که جمهوری اسلامی ایران استفاده صلح آمیز از انرژی هسته‌ای می‌کند. این دو کشور نقش مثبتی می‌توانند در سازمان ملل داشته باشند بنابراین آمریکایی‌ها علی رغم تصویب قطعنامه شورای حکام، در ارتباط با تمدید تحریم‌های تسلیحاتی نمی‌توانند اقدامی کنند و قطعا شکست خواهند خورد.

به گزارش خبرگزاری خانه‌ملت؛ آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل در خصوص توافق هسته‌ای گفته است که «موضع ما در خصوص برجام همیشه یکی بوده و همچنان باور داریم که هرکاری باید انجام شود تا از نابودی برجام جلوگیری شود.»

رئیس‌جمهور روسیه و فرانسه نیز ضمن گفت‌وگو درباره توافقنامه هسته‌ای ایران بر لزوم پیشبرد راه حلی سیاسی در این زمینه تاکید کردند./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet